Dimarts, 25 d'abril 2017
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 11-05-2008.
Eli Colomer ha estat el 4r lloc al Campionat de Catalunya de Proves Combinades de la categoria Juvenil Femení

Eli Colomer
Competicions dels dies 3 i 4 de maig 2008
VI MARATÓ D'EMPÚRIES I V TERÇ DE MARATÓ
Campionat de Catalunya Individual i per equips de Veterans
4-5-2008

La Marató d'Empúries ha estat aquest any considerada Campionat de Catalunya de Marató per a la categoria de Veterans.
Ha sortit puntualment , conjuntament al Terç de Marató, a les 9h del matí, des del Museu d 'Arqueologia d'Empúries. Y, ha estat organitzada per l' AC Esport Natura, l'Ajuntament de la localitat de l'Escala i la FCA.
Els 42,195 km han estan guanyats pel Benito Ojeda, del Diadora Domingo Catalana, amb una marca de 2:30:54. L' Anna Rosa Moreno, del Grup Fondistes Blanes, ha entrat la 1a corredora amb un temps de 3:02:36.
El Terç ha estat per al Victor Gonzalez Girao, amb un temps de 54:00 i, en la categoria femenina, per a l' Olga Planas, del California Sports, amb 1:04:37.
Uns 290 corredors feien la Marató i, 514 el Terç de Marató.

Els corredors participants de la UA Terrassa són:

Marató d'Empúries 2008- 42,195 km:
229 Josep Maria Esteban Perez 4:06:38 4:05:51 5:50 234 1:39:29 M08 - 24 UAT
VI Marató d' Empúries 2008 – 15 km:
57 Josep Folch Albalat 1:07:37 1:07:28 M06 - 16 UAT
64 Isaac Romero Bachpol 1:08:07 1:08:00 M03 - 6 UAT
129 Francesc Romero Truñó 1:12:58 1:12:52 0:04:43 M08-7 UAT
213 Joaquin Ortega Sanchez 1:18:38 1:17:51 M06 - 50 UAT



CURSES MULLA'T I CORRE 2008
4-5-2008 Montmeló

Organitzades per l' AE Mitja Marató de Terrassa, les curses del Circuit de Montmeló han estat celebrades aquest diumenge 4 de maig.
Han arribat a la meta 1400 corredors en els 10 km i, 253 en els 3 km. La cursa llarga ha estat guanyada per l' Enrique Luque, de l' AE Blanc i Blau, amb una marca de 30:31. La guanyadora femenina era la Louise Brown, del CA Sant Celoni, amb un registre de 36:01.
Representants de la UAT eren:

Cursa 10 km Mulla't i Corre-Mpntmeló 2008:
88 Gabriel Antolinez Garcia 39:33 3:58 87 20:57 M - 87 UAT
1081 Lluis Soldevila Coma 55:48 5:35 1082 29:33 M - 1024 UAT



VI TROFEU FIRA D 'ESPARRECS
3-5-2008 Gavà

El Club Atletisme Gavà va organitza el Trofeu Fira d' Espàrrecs durant el dia 3 e maig. Va consistir en diferents proves atlètiques de Pista.
L'atleta veterà Joan Galan, de la UA Terrassa, va participar amb els següents resultats obtinguts:

1500 m ll Masc Veterà
4 JOAN MANUEL GALAN ELIAS 1965 UAT 4.19.88



XVII MILLA URBANA SANTA EULÀLIA 2008
1-5-2008 l'Hospitalet-Barcelona

L' Associació Esportiva de Santa Eulàlia, del barri de l'Hospitalet de Barcelona, va organitzar la Milla urbana a 1 de maig. Va presentar diferents curses segons la categoria dels corredors.
Dos atletes de la UA Terrassa van participar amb la classificació següent:

Cursa Milla Santa Eulàlia 2008- Veterans Masculins:
2 Joan Galan 65 4,48
Cursa Milla Santa Eulàlia 2008- Seniors Masculins:
17 Marc Martinez 76 4,41



CAMPIONAT DE CATALUNYA DE PROVES COMBINADES
CATEGORIA JUVENIL
3/4-5-2008 Estadi Joan Serrahima

El Campionat de Catalunya de Proves Combinades de la categoria Juvenil ha estat celebrat els dies 3 i 4 de maig, a l 'Estadi Joan Serrahima de Barcelona. Els atletes inscrits provenien de ser escollits amb marques mínimes exigibles.
La UA Terrassa ha estat representada per l' atleta Elisabet Colomer que ha aconseguit el 4r lloc català d'aquesta especialització.
La classificació i puntuació de les seves proves:

100 m tanques Fem
6 ELISABET COLOMER GALLARDO 91 UAT 17,16 punts 579 Vent: +1,7
Alçada Fem
4 ELISABET COLOMER GALLARDO 91 UAT 1,39 punts 502
Pes Fem
4 ELISABET COLOMER GALLARDO 91 UAT 8,07 punts 404
Llargada Fem
5 ELISABET COLOMER GALLARDO 91 UAT 4,62 punts 459
Javelina Fem
5 ELISABET COLOMER GALLARDO 91 UAT 18,57 punts 262
600 m ll Fem
3 ELISABET COLOMER GALLARDO 91 UAT 1,49,50 punts 634
Total Puntuació
4 ELISABET COLOMER GALLARDO91 UAT punts 2840



CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS
2008
3/4-5-2008 Calella

La FCA ha convocat el Campionat de Catalunya de Clubs per a les categories de Promoció, a la pista de Calella, els dies 3 i 4 de maig. Els atletes eren escollits amb marques mínimes per poder participar.
Els equips presentats per la UA Terrassa van ser:
Cadet Masculí
Infantil Femení
Aleví Femení
Benjamí Mixte

Resultats Cadet Masculí:
100 m ll Cadet Masc
2 ENOC RODRIGUEZ ROCA 93 UAT 12,4 punts 8
1a. Sèrie Vent: -0,6
300 m ll Cadet Masc
4 DANI CAPELLERAS 94 UAT 44,2 punts 5
600 m ll Cadet Masc
8 PERE COLOMER GALLARDO 94 UAT 1'54"9 punts 4
1000 m ll Cadet Masc
5 MARCELPURULL RIUS 94 UAT 3,03,2 punts 7
3000 m ll Cadet Masc
6 ALEX PORTEROS TENA 94 UAT 11,18,1 punts 6
100 m tanques Cadet Masc
N.P.
300 m tanques Cadet Masc
3 JUAN MONTERRUBIO ALVAREZ 93 UAT 51,3 punts 3
1500 m obstacles Cadet Masc
6 DANIEL CAPELLERAS MAGAÑA 94 UAT 5,22,4 punts 6
5000 m marxa Cadet Masc
3 IVAN QUIROS JIMENEZ 94 UAT 35,06,8 punts 9
Alçada Cadet Masc
7 JUAN MONTERRUBIO ALVAREZ 93 UAT 1,40 punts 5
Perxa Cadet Masc
9 PERE COLOMER GALLARDO 94 UAT 2,00 punts 3
Llargada cadet Masc
5 SAM PENDERED SALVADOR 93 UAT 5,02 punts 7
Triple Cadet Masc
10 ALBERT ALCADIO SALVA 94 UAT 9,31 punts 2
Pes Cadet Masc
11 IVÁN QUIRÓS 94 UAT 5,72 punts 1
Disc Cadet Masc
N.P.
Javelina Cadet Masc
N.P.
Martell Cadet Masc
N.P.
Relleus 4 X 100 Cadet Masc
1 S.PENDERED-A.PORTEROS-M.PURULL-E.RODRIGUEZ UAT 52,3
punts 11 2a. Sèrie
Relleus 4 X 300 Cadet Masc
N.P.

Puntuació després de realitzades 19 proves Cadet Masc:
CA MANRESA 163,5 punts
AA CATALUNYA 150,0 punts
ISS-L'HOSPITALET 142,0 punts
CA CASTELLAR 119,0 punts
CE PENEDÈS 119,0 punts
CE UNIVERSITARI 108,0 punts
CA LAIETÀNIA 91,0 punts
GA LLUÏSOS MATARÓ 90,0 punts
JA SABADELL 85,5 punts
UA TERRASSA 77,0 punts
CA IGUALADA 61,0 punts

Resultats Infantil Femení:
80 m ll Infantil Fem
3 CARLA GARCIA GARCIA 95 UAt 11,8 punts 6 sèrie2
150 m ll Infantil Fem
3 SILVIA GUERRA BRAVO 95 UAT 21,2 punts 8 sèrie1
1000 m ll Infantil Fem
1 MIRIAM RIERA NUÑEZ 95 UAT 3,17,4 punts 12
3000 m ll Infantil Fem
1 MARTA SEGARRA DIONIS 95 UAT 11,32,2 punts 12
80 m tanques Infantil Fem
5 MIREIA FARO RIBERA 96 UAT 17,1 punts3 sèrie1
220 m tanques Infantil Fem
NP
3000 m marxa Infantil Fem
NP
Alçada Infantil Fem
11 MIREIA FARO RIBERA 96 UAT 1,10 punts2
Perxa Infantil Fem
4 MARTA SEGARRA DIONIS 95 UAT 1,70 punts 8,5
Llargada Infantil Fem
9 ELIA PALOMO OLIVARES 96 UAT 3,47 punts4
Triple Infantil Fem
7 SOUKAINA BOLOUFA EL OUAKILI 95 UAT 8,32 punts 6
Pes Infantil Fem
6 MARIA PURULL RIUS 96 UAT 8,22 punts 7
Disc Infantil Fem
56 ELIA PALOMO OLIVARES 95 UAT NULS punts 0
Javelina Infantil Fem
2 SOUKAINA BOLOUFA EL OUAKILI 95 UAT 24,81 punts11
Martell Infantil Fem
NP
Relleus 4 X 80 Infantil Fem
2 C.GARCIA-S-GUERRA-M.RIERA-M.PURULL UA TERRASSA 45,6 punts 11
sèrie1
Relleus 4 X 200 Infantil Fem
NP

Puntuació després de realitzades 17 proves Infantil Fem:
ISS-L'HOSPITALET 181,5 punts
CA MANRESA 154,0 punts
CM SANT CUGAT 154,0 punts
CA IGUALADA 145,0 punts
CA CASTELLAR 110,0 punts
PRATENC AA 106,5 punts
UA TERRASSA 90,5 punts
CA VIC 85,5 punts
FUNDACIÓ AAC 83,0 punts
CE PENEDÈS 57,0 punts
CA CALELLA 55,0 punts
CA NOU BARRIS 40,0 punts

Resultats Alevi Femeni:
60 m ll Aelvi Fem
NP
600 m ll alevi Fem
4 SONIA UTRERA CRESPO 98 UAT 2,02,7 punts7
2000 m ll alevi Fem
1 ANDREA PEREZ ALGARRA 97 UAT 7,51,2 punts10
60 m tanques Alevi Fem
5 ANNA MERCADAL GERONA 98 UAT 13,1 punts 3
2000 m marxa Alevi Fem
NP
Alçada Alevi Fem
4 RAQUEL RODRIGGUEZ ROCO 98 UAT 1,12 punts 6,5
Perxa Alevi Fem
NP
Llargada Alevi Fem
NP
Pes Alevi Fem
2 ELENA ORTEGA MARTINEZ 97 UAT 6,87 punts 9
Disc Alevi Fem
4 YAIZA GALAN AGUILAR 97 UAT 12,91 punts 7
Pilota Alevi Fem
NP
Relleus 4 X 60 Alevi Fem
NP
Relleus 3 X 600 alevi Fem
1 A.PEREZ-E.ORTEGA-S.UTRERA UAT 6,01,8 punts 10

Puntuació després de realitzades 13 proves Alevi Fem:
CA IGUALADA 102,5 punts
ISS-L'HOSPITALET 91,0 punts
CA MANRESA 82,5 punts
CE UNIVERSITARI 77,5 punts
CE PENEDÈS 64,5 punts
CM SANT CUGAT 64,5 punts
FUNDACIÓ AA CATALUNYA 54,5 punts
UA TERRASSA 52,5 punts
JA SABADELL 31,0 punts
CA CALELLA 33,5 punts

Resultats Benjamí Mixt:
60 m ll Benjami Mixt
2 JULIA PALACIN ESTER 00 UAT 10,1 punts 6,5
1000 m ll Benjamí Mixt
6 ROGER GARRETA PIÑOL 00 UAT 4,05,6 punts 3
1000 m marxa Benjami Mixt
NP
Alçada Benjami Mixt
6 PAU MERCADAL GERONA 99 UAT 0,87 punts 3
Llargada Benjami Mixt
6 SERGIO LOPEZ LAO 99 UAT 2,47 punts 3
Pilota Benjami Mixt
6 JUDITH MELER GAYA 99 UAT 10,99 punts 3
Relleus4 X 60 Benja Mixt
2 P.MERCADAL-J.PALACIN-A.CANTERO-R.CARRETA UA TERRASSA 40,8 punts 7 sèrie2

Puntuació després de realitzades 7 proves Benjami Mixt:
CA CASTELLAR 49,0 punts
CA LAIETÀNIA 40,5 punts
CA GRANOLLERS 37,0 punts
UA RUBÍ 32,0 punts
GA LLUÏSOS MATARÓ 28,0 punts
UA TERRASSA 25,5 punts
ISS-L'HOSPITALET 21,0 punts
CA CALELLA 8,0 punts

.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1