Dissabte, 22 de juliol 2017
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 26-04-2008.
Casimir Martin, atleta veterà de la UA Terrassa, finalitza la seva 50 Marató a la ciutat de Boston

Eli Colomer finalitza els 400 m ll
Competicions dels dies 19 i 20 d'abril de 2008
112a MARATÓ DE BOSTON
USA 21-4-2008

La Marató de Boston és considerada la més antiga d'aquest tipus de proves urbanes del món. La seva fundació és de 1897 i, era una cursa que tenia 39,52 km de distància. Anava des de Metcalfe's Mill, en Ashland (Massachusets), fins al Boston's Irvington, en St. Oval. Més tard, a partir de 1927 és va ampliar el seu recorregut per fer-la coincidir en la mateixa distància que un marató olímpic. Les dones no van poder participar en aquesta cursa fins a l'any 1972.
Robert Cheruiyot, de Kenya, ha estat el 1r corredor en arribar, amb un temps de 2:07:46. La categoria femenina ha tingut de campiona a la Dire Tune, d'Etiopia, amb un temps de 2:25:25.
Han corregut en total 25283 atletes.
L'atleta Casimir Martin, de la UA Terrassa, ha participat en aquesta edició de 2008 i, ha fet la seva 50 marató correguda completa. Ha estat un gran èxit esportiu i personal.
La Junta Directiva felicita a aquest gran atleta que ha portat el nom del seu club a nivell mundial.

La seva marca ha estat:
Marató de Boston 2008:
Lloc/Nom/Temps Oficial/T.Final/T.Inici/Cat Posició
20116 Martin Gonzalez, Casimiro 4:38:37 00:03:20 0:10:38 M-623 VET50-59
Checkpoints: 5k/ 10k /15k/ 20k /Half /25k/ 30k /35k /40k
0:26:41 0:54:37 1:23:22 1:54:42 2:02:15 2:28:45 3:12:00 3:48:07 4:23:48



LLIGA CATALANA DE CLUBS 2008
2a. Jornada Classificatòria - 2a. Categoria Masculina
Terrassa 20-4-2008

Can Jofresa va ser la seu, el dia 20 d' abril, de la trobada del grup B de 2a categoria Masculina de la Lliga Catalana. Era el grup corresponent a l'equip masculí de la UA Terrassa.

Els resultats de les proves dels atletes de la UAT eren:

100 m ll Masc
4 Enoc Rodriguez Roca 93 UA Terrassa 12"6 VENT: -4,6 punts5
7 Marcel Purull Rius 94 UA Terrassa 13"5 VENT: -4,6 punts2

400 m ll Masc
5 César Avellaneda López 67 UA Terrassa 54"3 punts4
6 Pedro Navarro González 76 UA Terrassa 54"9 punts3

1500 m ll Masc
2 Marc Martínez Miralles 76 UA Terrassa 4.16.0 punts7
4 Josep Guimerà Mullor 73 UA Terrassa 4.18.3 punts5

110 m tanques Masc
3 Martin Fuentes Meakes 72 UA Terrassa 17"0 punts6
4 Tomeu Massuti Ballester 89 UA Terrassa 17"7 punts5

3000 m obstacles Masc
2 Bernat Monter Prat 75 UA Terrassa 10'30"4 punts7
3 Carlos González Usero 70 UA Terrassa 10'50"8 punts6

Alçada Masc
4 Gregorio Fontecha Pérez 92 UA Terrassa 1,70 punts5
8 Juan Monterrubio Alvarez 93 UA Terrassa 1,35 punts1

Triple Salt Masc
2 Ramón Requena Vázquez 90 UA Terrassa 11,53 punts7
7 Albert Alcadio Salvia 94 UA Terrassa 9,91 punts2

Disc Masc
6 Fernando Serret Rodríguez 69 UA Terrassa 19,29 punts3
8 José Luís Expósito Torres 78 UA Terrassa 14,17 punts1

Martell Masc
1 Carlos Magdaleno Vargas 72 UA Terrassa 46,04 punts 8
8 Francisco López Sánchez 71 UA Terrassa 10,95 punts1

Relleus 4 X 100 Masc
2 G. Fontecha 92 -E. Rodriguez 93 -T. Massuti 89 -R. Requena 90 UA Terrassa
45"5 punts6

CLASSIFICACIÓ 2a Masc grup B:
CA Lloret-La Selva 91
CA Gavà 83
CA Tarragona 76
UA Terrassa 84



LLIGA CATALANA FEMENINA DE CLUBS 2008
2a categoria
2a JORNADA CLASSIFICATÒRIA
Cambrils, 20-4-2008

L'equip Femení de la UA Terrassa estava convocat a la 2n Jornada de Lliga Catalana de Clubs, el dia 20 d'abril, a la Pista de Cambrils. Competia entre els clubs del grup B de la 2a categoria Femenina.
Les atletes van actuar amb pluja continua tota la trobada provocant dificultats en llançaments, salts i curses. No era possible evitar relliscades.

Resultats de les atletes de la UA Terrassa:

100 m ll Fem
5 CELIA ESTEBAN MARTINEZ 1993 UA TERRASSA 14''86 1a. Sèrie VENT : -2.4 punts2
3 MARINA CARAMES ALGAR 1992 UA TERRASSA 14''26 2a. Sèrie VENT : -1.9 punts4

400 m ll Fem
3 ELISABET COLOMER GALLARDO 1991 UA TERRASSA 1'03''5 punts8
3 EVA CANTERO RODRIGUEZ 1976 UA TERRASSA 1'17''2 punts5

1500 m ll Fem
3 RAQUEL MEDINA MENDEZ 1972 UA TERRASSA 5'32''72 punts8
7 CARMEN REYES VALDES 1960 UA TERRASSA 6'49'56 punts4

100 m tanques Fem
4 LISSETTE MANNER MACIAS 1992 UA TERRASSA 20''91 1a. Sèrie punts5

Alçada Fem
1 ELISABET COLOMER GALLARDO 1991 UA TERRASSA 1,40 punts10
4 PILAR MARTINEZ CAÑERA 1969 UA TERRASSA 1,35 punts 6,5

Llargada Fem
5 MARINA CARAMES ALGAR 1992 UA TERRASSA 4,64 punts6
8 IRENE ANTUNEZ FERNANDEZ 1994 UA TERRASSA 4,27 punts3

Pes Fem
4 PILAR MARTINEZ CAÑERA 1969 UA TERRASSA 6,93 punts7
7 PILAR GARCIA MARTOS 1966 UA TERRASSA 6,30 punts4

Javelina Fem
5 PILAR GARCIA MARTOS 1966 UA TERRASSA 18,37 punts6
7 VINYET ESTEBAN MARTINEZ 1991 UA TERRASSA 17,36 punts4

Relleus 4x100 m ll Fem
4 L.MANNER 1992- I. ANTUNEZ 1994-J. MARQUEZ 1994-C. MONTESINOS 1994
56''8 punts4
* Marques manuals per fallida elèctrica a causa de la pluja.

CLASSIFICACIÓ FEMENINA grup B 2a cat:
CA CANALETES 118
CA CASTELLAR 109
UA TERRASSA 86,5
FACVAC CAE CAC 78
AESE UAB 52,5

Sergi i Ivan en les curses de Banjamins Masculins
8a Jornada LLIGA CATALANA PROMOCIÓ
"Complex Esportiu L'Hospitalet-Nord, 19-4-2008

Dissabte es va celebrar Jornada de Lliga Catalana de Promoció en diferents seus per als atletes de les categories Benjamins, Alevins, Infantils i Cadets.
Els membres de la UA Terrassa van participar a la Pista de l'hospitalet de Llobregat amb els següents resultats:

300 m ll Cadet-Juvenil Masc
3r, Marcel PURULL RIUS 94 42"0 2ª Serie

1500 m Obstacles Cadet Masc
6è. Daniel CAPELLERES MAGAÑA 94 5'25"9

Alçada Cadet Masc
4t. Alex PORTEROS TENA 94 1m30

80 m ll Infantil Masc
3r, Marc FLORENSA NUVIALS 95 11"2 2ª Serie
2n. Hèctor ORTEGA MARTÍNEZ 95 11"1 3ª Serie
5è. Oscar PÉREZ ALGARRA 96 12"6 3ª Serie
2n. Jaume MARTÍNEZ FLORES 96 12"3 4ª Serie

150 m ll Infantil Masc
3r, Oscar PÉREZ ALGARRA 96 23"3 4ª Serie
1r. Marc FLORENSA NOVIALS 95 19"7 5ª Serie
1r. Herctor ORTEGA MARTINEZ 95 19"9 6ª Serie
1r. Jaume MARTÍNEZ FLORES 96 22"9 7ª Serie

3000 m ll Infantil Masc
8è. Hèctor ORTEGA MARTÍNEZ 95 11'59"6
10è. Oscar PÉREZ ALGARRA 96 12'21"8

Alçada Infantil Masc
2n. Marc FLORENSA NOVIALS 95 1m40

Llargada Infantil Masc
3r, Marc FLORENSA NUVIALS 95 4,45
8è. Hèctor ORTEGA MARTÍNEZ 95 4,06
19è. Oscar PÉREZ ALGARRA 96 3,51
22è. Jaime MARTINEZ FLORES 96 3,28

80 m ll Infantil Fem
1a. Carla GARCIA GARCIA 95 11"6 4ª Serie
4a. Miriam RIERA NUÑEZ 95 12"1 4ª Serie
3a. Maria PURULL RIUS 96 12"3 7ª Serie

80 m ll Infantil Fem
1a. Silvia GUERRA BRAVO 95 11"6 10ª Serie

150 m ll Infantil Fem
5a. Maria PURULL RIUS 96 23"9 4ª Serie
4a. Carla GARCIA GARCIA 95 22"3 5ª Serie
1a. Silvia GUERRA BRAVO 95 21"7 9ª Serie
2a. Miriam RIERA NUÑEZ 95 22"3 9ª Serie
5a. Marta SEGARRA DIONIS 95 23"7 9ª Serie

3000 m ll Infantil Fem
1a. Marta SEGARRA DIONIS 95 11'41"4
4a. Miriam RIERA NÚÑEZ 95 12'06"1

Triple Salt Infantil Fem
15a. Carla GARCIA GARCIA 95 8m08
17a. Miriam RIERA NUÑEZ 95 7m67

Perxa Infantil Fem
3a. Marta SEGARRA DIONIS 95 1m70

Javelina Infantil Fem
11a. Maria PURULL RIUS 96 13m16

60 m ll Aleví Masc
4t. Adrián QUIRÓS JIMÉNEZ 97 11"1 3a. Serie
4t. Bernat GARRETA PINYOL 98 10"2 4a. Serie
5è. Ruben LÓPEZ LAO 98 10"4 4a. Serie

60 m ll Benjamí Masc
2n. Roger GARRETA PINYOL 00 10"6 3a. Serie
3r, Sergio LÓPEZ LAO 99 10"9 3a. Serie
5è. Ivan SACO MARTÍN 00 11"6 3a. Serie

600 m ll Aleví Masc
7è. Bernat GARRETA PIÑOL 98 2'02"4 1a. Serie
13è. Rubén LÓPEZ LAO 98 2'08"5 1a. Serie
15è. Francesc ALCARAZ SÁNCHEZ 97 2'12"5 1a. Serie

1000 m ll Benjamí Masc
5è. Roger GARRETA PIÑOL 00 4'03"1 1a. Serie
10è. Sergio LÓPEZ LAO 98 4'24"4 1a. Serie
14è. Iván SACO MARTÍN 00 4'59"0 1a. Serie

Pes Aleví Masc
5è. Adrian QUIROS JIMÉNEZ 97 5m30
6è. Bernat GARRETA PIÑOL 98 5m26
9è. Francesc ALCARAZ SÁNCHEZ 97 3m73

Alçada Aleví Masc
3r. Blai DOT ABAD 98 1m15
13è.Ex Adrian QUIROS JIMÉNEZ 97 1m00
13è.Ex Bernat GARRETA PIÑOL 98 1m00
17è.Ex Rubén LÓPEZ LAO 98 0m95
Francesc ALCARAZ SÁNCHEZ 97 Nuls

Alçada Benjamí Masc
3r. Roger GARRETA PIÑETA 00 0m90
4t. Sergio LÓPEZ LAO 99 0m90
Iván SACO MARTÍN 00 Nuls

60 m ll Aleví Fem
2a. Andrea PÉREZ ALGARRA 97 9"5 4a. Serie
2a. Helena ORTEGA MARTÍNEZ 97 9"5 5a. Serie
1a. Sonia UTRERA CRESPO 98 9"6 6a. Serie
3a. Julia BERNAL PÉREZ 97 10"3 7a. Serie

60 m ll Benjamí Fem
5a. Judit ALCARAZ SÁNCHEZ 00 12"3 2a. Serie
1a. Julia PALACÍN ESTER 00 9"9 3a. Serie
1a. Paula RAYMON NOGAREDA 99 10"6 4a. Serie

600 m ll Aleví Fem
2a. Andrea PÉREZ AGARRO 97 1'54"7 1a. Serie
3a. Sonia UTRERA CRESPO 98 2'00"4 1a. Serie
12a. Juliana BERNAL PÉREZ 97 2'30"8 2a. Serie

1000 m ll Benjamí Fem
6a. Julia PALACÍN ESTER 00 4'20"9 1a. Serie
17a. Judith ALCAREZ SÁNCHEZ 00 5'09"2 1a. Serie

Llargada Aleví Fem
5a. Sonia UTRERA CRESPO 98 3m62
7a. Elena ORTEGA MARTÍNEZ 97 3m38
26a. Andrea PÉREZ ALGARRA 97 2m86
34a. Juliana BERNAL PEREZ 97 2m19
.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1