Diumenge, 18 de novembre 2018
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 18-04-2008.

Sortida Cursa Orientació Escolar 2008
Final Comarcal Cursa d' Orientació i Atletisme dels Jocs Escolars
CURSA D' ORIENTACIÓ JOCS ESCOLARS
Final Comarcal del Vallés Occidental Terrassa
Can Boada del Pi, 5-4-2008

La modalitat de Cursa d'Orientació va està organitzada dintre dels Jocs Escolars a Terrassa, el passat 5 d'abril, a la zona de Can Boada del Pi, pel Consell Esportiu del Vallès Occidental i , la Unió Atlètica Terrassa.
Van ser membres de la UOT, Unió Orientació Terrassa, (secció de la UA Terrassa) els responsables de crear els recorreguts que seguien els diferents grups de corredors, segons les categories Alevins, Infantils i Cadets. Els participants representaven a les seves Escoles i Instituts d' Ensenyament.
Les fites a trobar eren més nombroses per a les categories superiors dels corredors.

Els equips que van concursar van ser:
16 equips Alevins Femenins
13 equips Alevins Masculins
10 equips Infantils Femenins
9 equips Infantils Masculins
13 equips Cadets Femenins
8 equips Cadets Masculins

Els guanyadors segons categories són:

ALEVI FEMENI
Dorsal – Nom – Centre – Temps - Check
38 Elena Ortega/ Judith Murillo Agustí Bartra 32' 1er AF
50 Sara Weichsel/Marta Miranda Col. Tecnos 37' 2n AF
25 Lidia Calpena/Ariadna Crespo Col. Tecnos 52' 3r AF

ALEVI MASCULI
Dorsal – Nom – Centre – Temps - Check
28 Laura Dalmau/Pol Ruiz Col. Tecnos 29' 1er AM
62 César Ballarín/ Arnau Aliana Agustí Bartra 44' 2n AM
9 Abdelkarim Chouach/Younes Refassi C.P. Salvans 49' 3r AM

INFANTIL FEMENI
Dorsal – Nom – Centre – Temps - Check
12 Miriam Peñarroya / Berta Planell I.E.S Terrassa 59' 1er IF
64 Marina Vallara/Blanca Ferran IES Montserrat Roig 68' 2n IF
60 Mònica Meca/ Mònica Pilco IES Montserrat Roig 75' 3r IF

INFANTIL MASCULI
Dorsal – Nom – Centre – Temps - Check
40 Carlos Abascal/ Héctor Ortega Agustí Bartra 56' 1er IM
8 Oriol Bordonaba/ Marc Casas Col. Tecnos 58' 2n IM
23 Andrés Suárez/ Iscle Riquelme I.E.S Terrassa 64' 3r IM

CADET FEMENI
Dorsal – Nom – Centre – Temps - Check
36 Cristina Izquierdo/Yara Santamaría IES Terrassa 42' 1er CF
67 Montserrat Pérez Agustí Bartra 52' 2n CF
26 Diana Martí/Susana Garcia I.E.S Torre Palau 93' 3r CF

CADET MASCULI
Dorsal – Nom – Centre – Temps - Check
13 Alexandre Domingo / Ignasi Clape Col. Tecnos 37' 1er CM
66 Josep Roig/Oscar Roldán IES Terrassa 50' 2n CM
68 Brian Murillo/Junior Salazar IES Terrassa 67' 3r CM


Descarregar document

Mapa dels diferents recorreguts a la Cursa Orientació Escolar 2008 de Terrassa
FINAL COMARCAL D'ATLETISME DELS JOCS ESCOLARS
5-4-2008 Can Jofresa-Terrassa

La 2a Fase de la Final Comarcal d'Atletisme dels Jocs Escolars a Terrassa van ser el dia 5 d'abril a la Pista Municipal de Can Jofresa. La Jornada va estar organitzada pel Consell Esportiu del Vallès Occidental de Terrassa. Participaven atletes inscrits de les categories Prebenjamins, Benjamins, Alevins i Infantils.
Els resultats dels joves de la UA Terrassa són:

60 m.ll. Prebenjamí Masc
1 ROGER GARRETA UAT 10,7
3 ANDRES AGUILERA UAT 11,4
5 RAÚL LAO BURGOS UAT 12,4
6 MARTÍ SORIANO UAT 12,7
7 IVAN SACO UAT 13,2
8 ERNEST LLOBERAS UAT 13,6
9 OSCAR CAMARA UAT 14,2
10 MARÇAL GARRETA UAT 15,4

Relleus 4x60 Prebenjamí Masc
1 UAT 48,7
3 UAT 50,4
4 UAT 56,3

60 m ll Prebenjamí Fem
1 JÚLIA PALACÍN UAT 9,90
3 SILVIA FLORENZA UAT 11,60
4 ENYA BAENA UAT 12,00
6 SANDRA LÓPEZ UAT 12,90
7 JUDITH ALCARAZ UAT 12,90

60 m ll Benjamí Masc
2 PAU MERCADAL UAT 9,50
3 BLAI DOT UAT 9,80
5 BERNAT GARRETA UAT 10,10
6 RUBEN LÓPEZ UAT 10,30
7 ARNAU LÓPEZ UAT 10,60
8 ALEX POMERES UAT 10,60
9 DANIEL FOLCH UAT 10,80
10 SERGIO LÓPEZ UAT 11,20

Relleus 4x60 Benjamí Masc
2 UAT 41,00
3 UAT 42,40
5 UAT 44,10

Alçada Benjamí Masc
1 BLAI DOT UAT 1,17
5 RUBÉN LÓPEZ UAT nul
6 FRANCESC ALCARAZ UAT nul
7 BERNAT GARRETA UAT nul
8 ALEIX PUMARES UAT nul

60 m.ll. Benjamí Masc
4 FRANCESC ALCARAZ UAT 10,20

Llargada (97) Benjamí Masc
2 FRANCESC ALVAREZ UAT 3,07

Pes (97) Benjamí Masc
2 FRANCESC ALCARAZ UAT 3,45

600 m.ll. Benjamí Masc
2 FRANCESC ALCARAZ UAT 2,11,7

60 m ll Benjamí Fem
1 SONIA UTRERA UAT 9,50
2 ANNA MERCADAL UAT 10,00
5 HELENA PÉREZ UAT 11,40

Alçada Aleví Masc
1 JAUME MARTÍNEZ UAT 1,17

60 m.t. Aleví Masc
1 OSCAR PÉREZ UAT 11'8

PES (96) Aleví Masc
1 MARC FLORENZA (95) UAT 11,32
2 JAUME MARTÍNEZ UAT 7,89
4 OSCAR PÉREZ UAT 6,19
7 GUILLERMO HERNANDO UAT 4,79

80 m.ll. Aleví Masc
1 MARC FLORENZA (95) UAT 11,10
2 JAUME MARTÍNEZ UAT 11,80
3 GUILLERMO FERNÁNDEZ UAT 12,30

Llargada (96) Aleví Masc
1 MARC FLORENZA (95) UAT 4,67
3 JAUME MARTINEZ UAT 3,35

1000 m.ll. Aleví Masc
1 PABLO MUÑOZ (96) UAT 3,24,8
2 MARC FLORENZA (95) UAT 3,35,2

Alçada (96) Aleví Fem
1 MIREIA FARO UAT 1,17

Llargada (96) Aleví Fem
1 MIREIA FARO UAT 3,54

Alçada (97) Aleví Fem
2 RAQUEL RODRIGUEZ UAT 1,21
3 ANDREA PÉREZ UAT 1,15

60 m.ll. Aleví Fem
2 ANDREA PÉREZ UAT 9,30
4 RAQUEL RODRIGUEZ UAT 9,60

Llargada (97) Aleví Fem
1 RAQUEL RODRÍGUEZ UAT 3,55

600 m.ll. Aleví Fem
2 ANDREA PÉREZ UAT 2,01,4

Alçada Infantil Masc
1 MARC FLORENZA UAT 1,32

Llargada Infantil Masc
1 ALBERT ALCADIA UAT 4,88
2 MARCEL PURULL UAT 4,84

80 m.t. Infantil Masc
1 MARC FLORENZA UAT 15'4

1000 m.ll. Infantil Masc
1 MARCEL PURULL UAT 3'09'9
2 DANIEL CAPELLERAS UAT 3'12'8
3 ÀLEX PORTEROS UAT 3'22'2

Pes Infantil Fem
1 JUDIT MARQUEZ UAT 5,85
2 CRISTINA MONTESINOS UAT 5,78

80 m.t. Infantil Fem
2 CARLA GARCÍA UAT 16,00
3 MARTA SEGARRA UAT 16,30
4 SAUKAINA BOULANGA UAT 16,60
5 MIRIAM RIERA UAT 16,80

Llargada Infantil Fem
2 CARLA GARCÍA UAT 4,10
3 MIRIAM RIERA UAT 4,06
4 MARTA SEGARRA UAT 4,05

100 m.ll. Infantil Fem
1 JUDIT MAQUEZ UAT 1,50

80 m.ll. Infantil Fem
1 SILVIA GUERRA UAT 11,20
2 CARLA GARCÍA UAT 11,60
3 MIRIAM RIERA UAT 11,70
4 MIREIA FARO (96) UAT 11,80
5 MARTA SEGARRA UAT 12,20
6 ELIA PALOMO UAT 12,30

Llargada Infantil Fem
1 CRISTINA MONTESINOS UAT 4,25
2 JUDIT MÁRQUEZ UAT 3,84

Pes Infantil Fem
1 SOUKAIMA BOULOFA UAT 6,85
2 MARTA SEGARRA UAT 6,70
3 ELIA PALOMA UAT 6,18
4 MIREIA FARO (96) UAT 6,05
5 MIRIAM RIERA UAT 6,01
6 SILVIA GUERRA UAT 4,71
7 CARLA GARCIA UAT 4,21

Alçada (94) Infantil Fem
1 CRISTINA MONTESINOS UAT 1,19
2 JUDIT MARQUEZ UAT 1,02

1000 m.ll. (94) Infantil Fem
1 CRISTINA MONTESINOS UAT 3'51'7

Alçada (95) Infantil Fem
1 MARTA SEGARRA UAT 1,32
2 MIRIAM RIERA UAT 1,25
3 CARLA GARCIA UAT 1,07

1000 m.ll. (95) Infantil Fem
1 MIRIAM RIERA UAT 3,24,0
2 SILVIA GUERRA UAT 3,28,4
3 MARTA SEGARRA UAT 3,32,2
4 MIREIA FARO (96) UAT 3,49,0
5 ELIA PALOMO UAT 4,15,5
6 CARLA GARCIA UAT 4,24,8
.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1