Dijous, 18 de gener 2018
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 20-03-2008.
Marina Carames, de la UA Terrassa, participa al Campionat d'Espanya Juvenil de Pista Coberta, a la modalitat de Triple Salt

Sortida del Campionat de Catalunya Marató per Relleus 2008 a Palafrugell
Competicions del 8 al 16 de març 2008
XVI MITJA MARATÓ DE CUNIT 2008
IX MARATONETA

L' Ajuntament de Cunit va organitzar la Mitja Marató d'aquesta ciutat el dia 16 de març. Conjuntament a aquesta cursa de 21,095 km es presentava la Maratoneta de 4 km oberta a totes les edats.
Uns 426 corredors van finalitzar la prova llarga de la Mitja Marató. El seu vencedor ha estat Mohamed Benhmbarka amb un temps de 1:09:27 i, la guanyadora era la Mireia Sosa amb una marca de 1:23:57. Els dos corredors pertanyen al club California Sports.
El circuit presentava 1 km de més en la Mitja Marató, cosa que limita l 'ús de les marques obtingudes pels atletes, per fer-les valer a les convocatòries de proves de campionats.
Resultats dels atletes de la UA Terrassa:

Mitja Marató de Cunit-21,097 km 2008
5 Bernat Monter Prat 1:13:09 1:13:09 3:29 40:36 .. 7 4-SenM
8 Enric Vila Ruiz 1:13:41 1:13:41 3:30 40:36 .. 8 3-VtM35
9 Javier Lopez Sanchez 1:14:07 1:14:07 3:31 40:49 .. 10 6-SenM
201 Oscar Muñoz La Torre 1:41:36 1:41:30 4:49 50:32 .. 116 60-SenM
218 Juan Jorge Lopez Leon 1:43:36 1:43:23 4:55 54:24 .. 207 104-VtM35
376 Eugeni Guarch Puig 2:02:48 2:02:32 5:49 1:05:55 .. 394 18-VtM55



XI EKIDEN - IV RELLEUS
CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARATÓ PER RELLEUS
16-3-2008 Palafrugell

El Club Atlètic Palafrugell va organitzar les curses de Relleus de 4x5 km i , las de l'Ekiden que corresponen al Campionat de Catalunya de Marató per Relleus.
Els equips de la Marató per Relleus presentaven a 6 corredors que feien diferents distàncies:
7,2+5+5+5+10+10 km
El triomfador en categoria Absoluta Masculina d'aquesta prova ha estat l' Atletisme Montornès, amb un temps de 2:23:21. El 1r lloc de la categoria Absoluta Femenina ha estat per al CA Lloret-La selva, amb 2:49:37.
Un equip de 4x5 km de Veteranes de la UA Terrassa han participar amb els següents resultats:

Relleus 4x5km Palafrugell 2008:
Lloc/Nom/Any/Temps
8 Raquel Medina 77-Elvira Martinez 66-Carme Reyes 60-Pilar Garcia 66
00:21:58 - 00:49:28 – 01:16:07 – 01:41:03




14a CURSA POPULAR VILANOVA DEL CAMÍ
16-3-2008

La localitat de Vilanova del Camí va celebrar la seva Cursa Popular amb el suport del seu Ajuntament.
Es van preparar diferents curses segons categoria dels participants. La cursa de 1000 m va ser pels joves i gent gran,i les curses de 4700 m i de10 km eren per als corredors amb més experiència.
Abdelali El Bouchiki, CA Mollet, era el guanyador de la cursa de 4700 m, amb un temps de 15:22. La 1a corredorar en arribar en aquesta distància era la Paquita Perez, del CA Igualada, amb un temps de 19:17.
Els guanyadors dels 10 km eren Jose M. Granadero en la categoria masculina, del CA Igualada, i , la Marta Secall , del CA Montblanch. Els temps respectius van ser de 34:04 i, 45:26 respectivament.
Un corredor de la UA Terrassa va ser en aquesta competició:

Cursa de 4700 m de Vilanova del Camí 2008:
11 Joan Galan Elias 17:08 3 vetAM



28a CURSA DE CAN PALET 2008
8-3-2008 Terrassa

Corredors participants de la UA Terrassa a la Cursa de Can Palet de 8 de març 2008:

CURSA DE CAN PALET 2008
Cursa adults 4000 m
28 Martinez Eduard 14' 59" 80,87
40 Folch Josep 15' 26" 78,51
41 Rodriguez Enoc 15' 27" 78,43
46 Lopez Juan J. 15' 33" 77,92
91 Garcia Pilar 19' 29" 62,19
94 Guarch Eugeni 20' 03" 60,43

CURSA DE CAN PALET 2008
Cursa Infantil 1.200 m
8 Lopez Ruben 4' 54" 89,46
9 Garreta Bernat 4' 55" 89,15
18 Alcaraz Francesc 5' 19" 82,45
21 Rodriguez Raquel 5' 28" 80,18
23 Lopez Arnau 5' 33" 78,98
32 Folch Daniel 5' 56" 73,88
34 Lopez Sergio 6' 03" 72,45
49 Lopez Sandra 7' 02" 62,32
73 Garreta Marçal 7' 50" 55,96



Mireia Bonjoch, de l' AA Catalunya, és nou rècord espanyol de perxa femení en la categoria juvenil.
31 CAMPIONAT D' ESPANYA JUVENIL
PISTA COBERTA 2008
15/17-3-2008 Sant Sebastià

La ciutat de Sant Sebastià ha acollit el Campionat de Pista Coberta 2008 de la categoria Juvenil. Els atletes participants són els nascuts als anys 1991 i 1992.
Les proves a realitzar eren:
60,200,400,800,1500 i 3000 m ll
60 m tanques
Alçada, llargada, perxa, triple
Pes
Exatló masculí
Pentatló Femení

Els atletes catalans han obtingut una bona actuació amb la suma de 6 medalles d'or, 7 d'argent i 6 bronze.
Destaca la Mireia Bonjoch, de l' AA Catalunya, a perxa femenina que és nou rècord d' Espanya amb una marca de 3,72 m. L' Abdelaziz Mezougui, del MS Lleida, és rècord dels campionats als 3000 m ll masculins, amb una marca de 8'32''47. I l'Eduard Viles, CA Igualada, és rècord de Catalunya als 60 m ll masculins, amb una marca de 6''93.
L'atleta Marina Carames, de la UA Terrassa, participava al triple salt femení. No va tenir la sort de la seva part i, va realitzar 3 nulls seguits.



7a Jornada LLIGA CATALANA DE PROMOCIÓ
15-3-2008 Terrassa

Les Pistes de Can Jofresa van rebre als atletes de les categories Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil per celebrar la 7a Jornada de Lliga de Promoció convocada per la FCA.
Els resultats de tots els atletes de la UA Terrassa van ser:

Pista de Terrassa:
60 m.ll. Aleví Fem.
5 yaiza galan aguilar 97 UA Terrassa 10'9 sèrie1
3 andrea perez algarra 97 UA Terrassa 9'5 sèrie2
5 ainoa molina burguillo97 UA Terrassa 10'9
1 raquel rodriguez roca 97 UA Terrassa 9'0 sèrie3
2 sonia utrera crespo 98 UA Terrassa 9'2
2 elena ortega martinez 97 UA Terrassa 9'2 sèrie4
5 anna mercadal gerona 98 UA Terrassa 12'1 sèrie5

80 m.ll. Infantil Fem.
2 carla garcia garcia 95 UA Terrassa 11'8 sèrie1
1 silvia guerra bravo 95 UA Terrassa 11'7 sèrie2
2 mireia faro ribera 96 UA Terrassa 12'0
5 sara weichsells lopez 96 UA Terrassa 13'0

300 m.ll. Cadet Fem.
3 celia esteban martinez 93 UA Terrassa 47'5 sèrie1
5 judit marquez salvador 94 UA Terrassa 51'2 sèrie2

1.000 m.ll. Infantil Fem.
1 miriam riera nuñez 95 UA Terrassa 3.22'3
2 soukaina boloufa 95 UA Terrassa 3.25'5
3 silvia guerra bravo 95 UA Terrassa 3.29'3
4 marta segarra dionis 95 UA Terrassa 3.29'7
14 mireia faro ribera 96 UA Terrassa 4.03'1
15 carla garcia garcia 95 UA Terrassa 4.14'2
16 sara weichsells lopez96 UA Terrassa 4.30'2

2.000 m.ll. Aleví Fem.
1 andrea perez algarra 97 UA Terrassa 7.44'3

LLARGADA Aleví Fem.
1 elena ortega martinez 97 UA Terrassa 3,92
3 sonia utrera cresoi 98 UA Terrassa 3,70
9 yaiza galan aguilar 97 UA Terrassa 3,20
15 raquel rodriguez roca 97 UA Terrassa 3,11
18 anna mercadal gerona 98 UA Terrassa 2,91
20 ainoa molina burguillo 97 UA Terrassa 2,80
25 andrea perez algarra 97 UA Terrassa 2,61

MARTELL Cadet Fem.
2 ximena utrera crespo 93 UA Terrassa 24,14
9 irene antunez fernandez 94 UA Terrassa 18,06

JAVELINA Cadet Fem.
2 ximena utrera crespo 93 UA Terrassa 18,20

ALÇADA Infantil Fem.
1 marta segarra dionis 95 UA Terrassa 1,31
2 soukaina boloufa 95 UA Terrassa 1,19
3 maria purull rius 96 UA Terrassa 1,19
6ex mireia faro ribera 96 UA Terrassa 1,05
9ex carla garcia garcia 95 UA Terrassa 1,05
9ex sara weichsells lopez 96 UA Terrassa 1,05

PERXA Infantil Fem. Alevi Fem.
raquel rodriguez roca 97 UA Terrassa nulls
ainoa molina burguillo 97 UA Terrassa nulls
anna mercadal gerona 98 UA Terrassa nulls
yaiza galan aguilar 97 UA Terrassa nulls
elena ortega martinez 97 UA Terrassa nulls

LLARGADA Cadet Fem.
4 irene antunez fernandez 94 UA Terrassa 4,59
8 judit marquez salvador 94 UA Terrassa 4,14

60 m.ll. Aleví Masc.
4 bernat garreta piñol 98 UA Terrassa 10'0 sèrie1
4 dani floch garcia 98 UA Terrassa 10'8 sèrie2
4 francesc alcaraz sanchez 97 UA Terrassa 10'3 sèrie3
4 ruben lopez lao 98 UA Terrassa 10'2 sèrie4
5 marc garcia hernandez 97 UA Terrassa 12'1
1 blai dot abat 98 UA Terrassa 9'3 sèrie5
4 adrian quiros jimenez 97 UA Terrassa 11'0

80 m.ll. Infantil Masc.
1 jaume martinez flores 96 UA Terrassa 11''7 sèrie2
1 hector ortega martinez 95 UA Terrassa 11'0 sèrie2
2 oscar perez algarra 96 UA Terrassa 12'4 sèrie5
3 guillermo hernando oliva 96 UA Terrassa 12'4

400 m.ll. Juvenil Masc.
2 marc ferrer 91 UA Terrassa 1.08'8

1.000 m.ll. Infantil Masc.
4 hector ortega martinez 95 UA Terrassa 3.27'8
6 oscar perez algarra 96 UA Terrassa 3.34'4
13 aleix pendered salvado 95 UA Terrassa 4.07'1
14 guillermo hernando oliva 96 UA Terrassa 4.07'1

2.000 m.ll. ALEVÍ MASC.
7 bernat garreta piñol 98 UA Terrassa 8.01'2
9 ruben lopez lao 98 UA Terrassa 8.14'2
14 francesc alcaraz sanchez 97 UA Terrassa 8.52'5

1.500 obs. Cadet Masc.
6 marcel purull rius 94 UA Terrassa 5.14'5
11 Dani Capelleres Magaña 94 UA Terrassa 5.33'6

ALÇADA Cadet Masc. Juvenil Masc.
2 gregorio fontecha perez 92 UA Terrassa 1,77
*10 ramon requena vazquez 90 UA Terrassa 1,56 fora de concurs

DISC Infantil Masc.
2 marc florenza nuvials 95 UA Terrassa 31,25

DISC Aleví Masc.
4 blai dot abat 98 UA Terrassa 13,51
6 adrian quiros jimenez97 UA Terrassa 12,87
8 ruben lopez lao 98 UA Terrassa 11,30
11 dani floch garcia 98 UA Terrassa 10,03
13 marc garcia hernandez 97 UA Terrassa 9,59
14 bernat garreta piñol 98 UA Terrassa 9,11
15 francesc alcaraz sanchez 97 UA Terrassa 9,00

JAVELINA Cadet Masc.
3 enoc rodriguez roca 93 UA Terrassa 28,42
5 albert alcadio salvia 94 UA Terrassa 25,46
7 ivan quiros jimenez 94 UA Terrassa 16,98
8 alex porteros tena 94 UA Terrassa 16,42

PILOTA ALEVÍ MASCULI
2 adrian quiros jimenez 97 UA Terrassa 29,13
6 blai dot abat 98 UA Terrassa 21,20
11 bernat garreta piñol 98 UA Terrassa 17,54
13 marc garcia hernandez97 UA Terrassa 16,71
17 ruben lopez lao 98 UA Terrassa 14,86
19 francesc alcaraz sanchez 97 UA Terrassa 14,18
21 dani floch garcia 98 UA Terrassa 12,67

LLARGADA Infantil Masc.
1 marc florenza nuvials 95 UA Terrassa 4,35
9 jaume martinez flores 96 UA Terrassa 3,51




JORNADA D'ATLETISME ESCOLAR Terrassa 1-3-2008

La Final Comarcal d' Atletisme Escolar es va celebrar a les Pistes Municipals de Can Jofresa de Terrassa i, van ser organitzades pel Consell Esportiu del Vallès Occidental.
Els resultats dels atletes de la UA Terrassa van ser:

Jornada Atletisme Escolar
Terrassa 8-3-2008

BENJAMÍ FEMENÍ
60 mll.
17 SONIA UTRERA CRESPO UAT 9,70
15 ANA MERCADAL GERONA UAT 10,40
6 ELENA FELEZ UAT 12,10

Llargada
8 SONIA UTRERA CRESPO UAT 3,39
16 ANA MERCADAL GERONO UAT 2,90
6 ELENA FELEZ UAT 2,47

Pilota
13 ANA MERCADAL GERONA UAT 14,83
6 SONIA UTRERA CRESPO UAT 13,72

Pes
15 ANA MERCADAL GERONA UAT 5,37
6 CLAUDIA ROFES ALSCEDO UAT 5,06
8 JULIANA MUÑOZ SIER UAT 3,87

PREBENJAMÍ FEMENÍ
60 mll.
13 ANA BOVER SERRA UAT 10,8
11 SILVIA FLORENZA NOVIELS UAT 11,7
8 JUDITH ALCARAZ SANCHEZ UAT 12,9
14 SELMA BOVER SERRA UAT 13,8

Llargada
10 BERTA LOPEZ FERNANDEZ UAT 2,57
6 SILVIA FLORENZA NOVIELS UAT 2,23
5 JUDITH ALCARAZ SANCHEZ UAT 2,04
9 SELMA BOVER SERRA UAT 1,42
3 SANDRA LOPEZ LAO UAT 1,24

Pilota
6 SILVIA FLORENZA NOVIELS UAT 11,00
8 ANA BOVER SERRA UAT 10,27
5 JUDITH ALCARAZ SANCHEZ UAT 8,56
3 SANDRA LOPEZ LAO UAT 5,48
9 SELMA BOVER SERRA UAT 4,65

BENJAMÍ MASCULÍ
60 mll.
21 BERNAT GARRETA PIÑOL UAT 9,8
17 PAU MERCADAL GERONA UAT 10
18 RUBEN LOPEZ LAO UAT 10,5
7 DANIEL FOLCH GARCIA UAT 10,6
6 ARNAU LOPEZ MAZORRIAGA UAT 10,9
20 SERGIO LOPEZ LAO UAT 12,3
22 DANIEL LAO BURGOS UAT 13,5

Llargada
24 PAU MERCADAL GERNONA UAT 3,11
25 RUBEN LOPEZ LAO UAT 3,03
1 BERNAT GARRETA PIÑOL UAT 2,88
13 DANIEL FOLCH GARCIA UAT 2,78
26 SERGIO LOPEZ LAO UAT 2,41
12 ARNAU LOPEZ MAZORRIAGA UAT 2,17
2 DANIEL LAOS BURGOS UAT 1,62

Pilota
21 BERNAT GARRETA PIÑOL UAT 20,16
18 PAU MERCADAL GERONA UAT 17,29
19 RUBEN LOPEZ LAO UAT 17,00
6 ARNAU LOPEZ MAZORRIAGA UAT 12,36
7 DANIEL FOLCH GARCIA UAT 12,36
22 DANIEL LAO BURGOS UAT 9,67
20 SERGI LOPEZ LAO UAT 8,74

Pes
7 DANIEL FOLCH GARCIA UAT 5,64
21 BERNAT GARRETA PIÑOL UAT 5,06
18 PAU MERCADAL GERONA UAT 4,11
19 RUBEN LOPEZ LAO UAT 3,71
20 SERGI LOPEZ LAO UAT 3,47
6 ARNAU LOPEZ MAZORRIAGA UAT 3,41
22 DANIEL LAO BURGOS UAT 3,03

PREBENJAMÍ MASCULÍ
60 mll.
15 ROGUER GARRETA PINYOL UAT 10,5
4 ANDRES AGUILERA CABELLO UAT 10,9
12 RAUL LAO BURGOS UAT 12,2
13 ERNEST LLOVERAS MARTINEZ UAT 13,2
14 MARTI SORIANO GARCIA UAT 13,7
3 RAMON QUIROS JIMENEZ UAT

Llargada
14 ROGUER GARRETA PINYOL UAT 2,73
4 ANDRES AGUILERA CABELLO UAT 2,33
12 RAUL LAO BURGOS UAT 2,18
18 DIEGO RODRIGUEZ UAT 2,02
3 RAMON QUIROS JIMENEZ UAT 1,48
13 ERNEST LLOVERAS MARTINEZ UAT 1,66
19 MARÇAL GARRETA UAT 1,28

Pilota
15 ROGUER GARRETA PINYOL UAT 20,1
4 ANDRES AGUILERA CABELLO UAT 17,95
12 RAUL LAO BURGOS UAT 12,17
19 DIEGO RODRIGUEZ UAT 11,93
13 ERNEST LLOVERAS MARTINEZ UAT 9,1
20 MARÇAL GARRETA UAT 6,71
3 RAMON QUIROS JIMENEZ UAT 4,70
14 MARTI SORIANO GARCIA UAT -

Pes
3 MARC GUIRALT CAMPOS UAT 4,90


.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1