Dilluns, 17 de juny 2019
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 03-02-2008.
Nuria Martinez aconsegueix medalla de bronze als 60 m ll del Campionat de Catalunya Junior Pista Coberta

Esteban Ramirez va ser Sotscampió de Catalunya de cros veterà M45 a Sabadell.
Competicions dels dies 26 i 27 de gener 2008
XVI MARATÓ POPULAR CIUTAT DE BADAJOZ
27-1-2008

La Fundació Municipal d'Esports de l'Ajuntament de Badajoz va ser la organitzadora de la Marató Popular d'aquesta ciutat diumenge passat. La sortida va ser donada a les 9:30h al Passeig Fluvial. Els corredors i corredores tornaven al mateix lloc al finalitzar la prova desprès de fer 2 voltes a un mateix circuit.
El 1r corredor en arribar era Eusebio Rosa, del S Uniao Caparica, amb un temps de 2:29:21. La Chantal Xhervelle, de l'AM Casal Figueiras, era la campiona femenina amb una marca de 2:56:49.
Van creuar meta 256 corredors.
L'atleta veterà Casimir Martin, de la UAT, va obtenir un temps que millorava la seva marca personal en la llarga prova dels 42 km i, va ser 3r en la seva categoria pujant al pòdium.

Marató Popular Ciutat Badajoz 2008-42,195 km:
222 Casimir Martin Gonzalez 4:01:29 5:43/km 3r cat I (nascuts 1944/1948)



CURSA DE MUNTANYA MATADEPERA
Cursa Mont-rodon 27-1-2008

La 1a Cursa de Muntanya organitzada a Matadepera, al Vallès Occidental, va ser la Cursa Mont-rodon. Va estar preparada per la Unió Excursionista de Matadepera, amb el suport de l'Ajuntament de la vila.
La distància era de 12,7 km i, sortia del centre urbà, Plaça de Cal baldiró. Tornava al mateix punt desprès de passar per la Font del Corraló, Mont-rodon, Can Torres i Font de la Tartana.
Arribaven 269 corredors en aquesta primera edició.
El corredor que finalitzava la prova en 1r lloc era el Marc Otero, de la JA Sabadell, amb un temps de 45:53:125. La 1a corredora que entrava per la meta era la Cristina Arbues, del CN Terrassa, amb un temps de 53:01:63.
Els membres participants de la UAT i les seves classificacions eren:

Cursa de Muntanya Matadepera 2008-12,7 km:
Lloc/Categoria/Temps/Nom/Club
18B - Masculí 00:52:44:813 José Luís Tepoito Torres UAT
21B - Masculí 00:53:10:719 Vicente Barato Tribaldos UAT
38B - Masculí 00:56:07:500 Fernando Serred Rodriguez UAT
14C - Masculí 00:56:54:813 Josep Folch Albalat UAT
44C - Masculí 01:05:50:313 Joaquin Ortega Sánchez UAT
5C - Femení 01:16:19:172 Carme Reyes Valdes UAt



47 CROS DE SANT SEBASTIÀ - Sabadell
CAMPIONAT DE CATALUNYA PROMESA I VETERÀ DE CROS
Individual i Clubs 27-1-2008

El Cros de Sant Sebastià de Sabadell enguany ha estat considerat per la FCA Campionat de Catalunya de Cros en les categories Promesa i Veterans, Individual i per Clubs i, Campionat Universitari.
Ha estat format per un total de 21 curses, amb un Cros Popular d' Homes i Dones i un Cros Interpolicial i Bombers d' Homes i Dones.
Els campions catalans en la categoria Promesa són Abderrrahman Ait Khampuch, de l'AE Blanca Blava, en categoria masculina i, la Lidia Rodriguez, de l' ISS L'Hospitalet.
Les categories veteranes masculina i femenina tenen de campions catalans a l'Andres Acuña, del Diodora Domngo Catalan i, al M. Gracia Coll, del Girona Costa Brava-CA Palafrugell.

La UAT ha tingut gran èxit gràcies a l'esforç i, a la gran participació dels seus atletes.
Els pòdiums individuals aconseguits són:
2n lloc Veterà Masc 45 – Esteban Ramirez Sots Campió de Catalunya
2n lloc Veterà Masc 50 – Lluis Maqueda Sots Campió de Catalunya
2n lloc Infantil Fem – Soukaina Boloufa
3r lloc Infantil Fem – Marta Segarra
3r lloc Alevi Fem – Andrea Perez
2n lloc Benjamí Masc- Pau Mercadal
2n lloc Prebenjamí Fem- Silvia Florenza
Els premis per a la UAT van ser:
1r equip Veterà Masculí
1r equip Infantil Femení
1r equip Alevi Femení
1r equip Prebenjamí Femení

Els resultats dels corredors de la UAT van ser:
Cros Promesa/Sènior Masc-S.Sebastià 2008- 10800 m:
10 Bernat Monter Prat 35:39 3:19 SenM 8
15 Javier Lopez Sanchez 36:24 3:23 SenM 12
45 Daniel Guerra Bacos 40:34 3:46 SenM 24
59 Daniel Cobo Hernandez 43:13 4:01 SenM 32
62 Jose Luis Exposito Torres 44:34 4:08 SenM 34

Cros Veterà Fem-S.Sebastià 2008- 5400 m:
11 Raquel Medina Mendez 22:31 4:11 VtF35 6

Cros Veterans Mas M35-M40- S.Sebastià 2008- 7200 m:
6 Enric Vila Ruiz 23:22 3:15 VtM35 5
35 Cesar Avellaneda Lopez 25:21 3:32 VtM40 13
53 Joan Manel Galan Elias 25:55 3:36 VtM40 22

Cros Veterans Mas M45-M50-M55 –S.Sebastià 2008- 5400 m:
3 Esteban Ramirez Rodriguez 17:43 3:17 VtM45 2 pòdium
6 Luis Maqueda Rodriguez 18:08 3:22 VtM50 2 pòdium
38 Francisco Escudero Praena 20:10 3:44 VtM45 25
58 Pedro Navarro Gamez 20:59 3:54 Vtm55 4
107 Bonaventura Yañez Lozano 24:40 4:34 VtM45 56

Cros Popular –S.Sebastià 2008- 5400 m:
27 Eduard Martinez

Cros Interpolicial i bombers-S.Sebastià 2008- 5400 m:
5 Pedro Alberto Navarro

Cros Cadet Fem –S.Sebastià 2008- 2700 m:
9 Cristina Montesinos Gil 10:40 3:57 CadF 9
11 Celia Esteban Martinez 11:06 4:07 CadF 11

Cros Cadet Masc –S.Sebastià 2008- 3600 m:
10 Marcel Purull Rius 13:05 3:38 CadM 10
17 Albert Alcadio Salvia 14:07 3:56 CadM 17

Cros Infantil Masc –S.Sebastià 2008- 2700 m:
9 Hector Ortega Martinez 10:19 3:49 InfM 9
16 Marc Florenza Novials 10:56 4:03 InfM 16
31 Aleix Pendered Salvado 12:40 4:42 InfM 31

Infantil Fem-S.Sebastià 2008 – 1800 m:
2 Soukaina Boloufa El Ouakili pòdium
3 Marta Segarra Dionis pòdium
5 Miriam Riera Nuñez
10 Silvia Guerra Bravo
39 Maria Purull Rius
41 Sara Weischell Lopez

Cros Alevi Masc-S.Sebastià 2008- 1800 m:
25 Francesc Alcaraz Sanchez
26 Bernat Garreta Piñol
46 Adrian Quiros Jimenez
51 Marc Garcia Hernandez

Cros Alevi Fem-S.Sebastià 2008- 900 m:
3 Andrea Perez Algarra pòdium
6 Sonia Utrera Crespo
19 Marta Martinez Blanco
20 Elena Ortega Martinez
38 Yaiza Galan Aguilar

Cros Pre-Benjamí Fem –S.Sebastià 2008- 900 m:
2 Silvia Florenza Novials 4:16 4:45 PreBF 2 pòdium
6 Enya Baena Martinez 4:44 5:16 PreBF 6
7 Maria Martinez Font 4:54 5:27 PreBF 7
8 Sandra Lopez Lao 4:54 5:27 PreBF 8


Cros Pre-Benjamí Masc –S.Sebastià 2008- 900 m:
11 Marti Soriano Garcia PreBM 8
13 Marçal Garreta Pinyol PreBM 10

Cros Benjamí Fem S.Sebastià 2008- 900 m:
11 Julia Palacin Ester 3:53 4:19 BenF 11
29 Judit Sanchez Alcaraz 4:25 4:54 BenF 29

Cros Benjamí Masc –S.Sebastià 2008- 900 m:
2 Pau Mercadal Gerona 3:25 3:48 BenM 2 pòdium
10 Arnau Lopez Mazorriaga 3:41 4:05 BenM 10
16 Roger Garreta Piñol 3:47 4:12 BenM 16
24 Sergio Lopez Lao 4:07 4:34 BenM 24
37 Alex Nuñez Chillida 4:29 4:59 BenM 37
45 Daniel Lao Burgos 5:17 5:52 BenM 45



Andrea Perez 3r lloc Cros Aleví Fem de Sabadell 2008
76è CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARXA ATLÈTICA EN RUTA
Gran Premi Ciutat del Prat del Llobregat 27-1-2008

El club Pratenc AA i l'Ajuntament del Prat del Llobregat han estat els responsables de l'organització del Campionat de Catalunya de Marxa Atlètica en Ruta, amb el suport de la FCA.
Els recorreguts segons categories dels atletes inscrits eren:

Absolut Masc (Promesa i Senior) – 20 km
Absolut Fem (Promesa i Senior) – 20 km
Juvenils i Juniors – 10 km
Veterans – 5 km
Cadets – 5 km
Infantils – 3 km
Alevins – 2 km
Benjamins – 1 km

La categoria Absoluta Masculina era guanyada pel Jose Antonio Gonzalez, de l'AE Blanca i Blava, que feia 1h28'26 en 20 km. La categoria Absoluta Femenina tenia de campiona a la Beatriz Pascual,amb un temps de 1h31'20 per a la mateixa distància de 20 km.
Un atleta de la UAT ha participat amb aquests resultats:

5 km Marxa Cadet Masc
6 QUIRÓS JIMÉNEZ, IVÁN 94 UAT 0:34:31



6è CAMPIONAT DE CATALUNYA JUNIOR EN PISTA COBERTA
Vilafranca del Penedès 27-1-2008

El Campionat de Catalunya de la categoria Junior en Pista Coberta ha reunit atletes nascuts als anys 1989 i 1990. La FCA exigia marques mínimes per a la inscripció al Campionat.
Les proves presentades eren:

60, 200, 400, 800, 1500 i 3000 m ll
60 m tanques
Alçada, perxa, llargada i triple
Pes

Aquesta edició de 2008 ha vist nou rècord català Junior de llançament de Pes Masculí. Ha estat l'atleta Jose Javier Ortega, de l'ISS L'Hospitalet, que ha arribat als 16,89 m. També s'han assolit 3 rècords dels Campionants en les proves d'Alçada Femenina i , en 400 i 3000 m ll Masculins.
La Nuria Martinez, de la UAT, ha aconseguit ser medalla de bronze de Catalunya de 60 m ll en Pista Coberta.

Resultats dels 2 atletes de la UAT inscrits:
200 m ll Masc
4 REQUENA VAZQUEZ, RAMON 90 24,92 3a. Semifinal
Triple Masc
6 REQUENA VAZQUEZ, RAMON 90 11,68

60 m ll Fem
2 MARTINEZ BOLDU, NURIA 89 8,15 2a. Semifinal Finalista
60 m ll Fem FINAL
3 MARTINEZ BOLDU, NURIA 89 8,11 medalla bronze
200 m ll Fem
4 MARTINEZ BOLDU, NURIA 89 26,97 1a. Semifinal Finalista
200 m ll Fem FINAL
5 MARTINEZ BOLDU, NURIA 89 27,52



5a i 6a Jornada CONTROL ABSOLUT EN PISTA COBERTA
Vilafranca del Penedès 25/26-1-2008

Dos atletes de la UAT han estat a les dues Jornades de Control Absolut convocades per la FCA els dies 25 i 26 de gener , a Vilafranca del Penedès, en Pista Coberta.
La relació de les seves classificacions són:


5a Jornada Control Absolut en Pista Coberta
800 m ll Masc
3 MARTINEZ MIRALLES, MARC 76 2,08,11

6a Jornada Control Absolut en Pista Coberta
Llargada Fem
11 CARAMES ALGAR, MARINA 92 4,66


2a Jornada CONTROL CADET-JUVENIL EN PISTA COBERTA
Vilafranca del Penedès 26-1-2008

El Control convocat el dia 26 de gener en Pista coberta per a les categories Cadet i juvenil, a Vilafranca del Penedès, dóna les següents classificacions als atletes de la UAT:

60 m ll Cadet Masc
1 RODRIGUEZ ROCA, ENOC 93 7,95 sèrie2
3000 m ll Cadet Fem
7 ESTEBAN MARTINEZ, CELIA 93 12,24,28 sèrie1
Llargada Cadet Fem
17 ANTUNEZ FERNANDEZ, IRENE 94 4,32
MARQUEZ SALVADOR, JUDIT 94 nuls

400 m ll Juvenil Masc
4 FONTECHA PEREZ, GREGORIO 92 56,02 sèrie2
60 m tanques Juvenil Masc
3PIQUERAS RODES, ALEX 92 9,90 sèrie3
Alçada Juvenil Masc
4 FONTECHA PEREZ, GREGORIO 92 1,65
Pes Juvenil Masc
14 ALAVEDRA CABELLO, QUIM 92 9,05

.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1