Diumenge, 9 de desembre 2018
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 25-01-2008.
Nuria Martinez obté de nou marca mínima de 8,10 en 60 m llisos per participar al Campionat d'Espanya de Pista Coberta, a celebrar a Victòria el proper mes de febrer

El President de la UAT i el President del Kfum d'Orebro en la MItja Marató Terrassa 2008. (JM. Esteban i L.Bjurstrom)
Competicions del dia 18 al 20 de gener de 2008
9a MITJA MARATÓ DE TERRASSA
20-1-2008

Va sortir la Mitja Marató de Terrassa a les 10 h del matí des de el Passeig 22 de Juliol, acompanyada pels corredors de la Cursa de 5 km. Aquesta última prova va estar finalitzada per uns 433 atletes. Uns 1602 corredors acabaven el 21,095 km de la cursa més llarga.
La Mitja Marató va ser guanyada pel corredor Jose Carlos Hernandez, del Lanzarote, amb un temps de 1:04:21. La categoria femenina va comptar amb La Meritxell Calduch, del FCB, com a Campiona de la prova llarga amb un temps de 1:15:51.
La Cursa de 5 km veia de vencedors al Jaume Leiva , del TerrassaSports, amb un temps de 0:14:43 i, a l'Estrella Ribo, del California Sports, amb una marca de 0:18:18.
Els corredors i corredores de la UAT participants i, dos corredors suècs del KFUM d'Orebro, clubs agermanats des de fa ja temps, van aconseguir aquestes classificacions:

Cursa 5 km Mitja de Terrassa 2008
4 Josep Guimerà Mullor 0:16:15
5 Marc Martinez 0:16:54
18 Fernando Serred Rodriguez 0:19:12
20 Pedro Navarro Gamez 0:19:18
27 Raquel Medina Mendez F 4 0:19:46
67 Iván González Albalá 0:22:22
76 Albert Alcadio Salvia 0:22:47
142 Cristina Rodríguez Moreno F 16 0:24:50
146 Rubén López Lao 0:24:58
178 Florenzia Benedetti F 24 0:25:59
210 Eva Cantero Rodriguez F 39 0:26:38
219 Carme Reyes Valdes F 45 0:26:55
298 Elvira Martinez Morales F 89 0:29:08

Mitja Marato Terrassa 2008
53 Cesar Avellaneda Lopez 1:20:12
154 Jose Luis Exposito Torres 1:25:57 UAT
256 Oscar Muñoz Latorre 1:29:25 UAT
299 Alfredo Alvarez Moreno 1:30:36 UAT
323 Gabriel Antolinez Garcia 1:31:26 UAT
393 Tomas Bjurstrom 1:33:17 KFUM OREBRO FRIIDROTT
405 Josep Antoni Folch Albalat 1:33:27 UAT
428 Pedro Corpas Villegas 1:33:57 UAT
477 Eduard Martinez Hernandez 1:34:58 UAT
501 Isaac Romero Bachpol 1:35:41 UAT
520 Antonio Gil Escámez 1:36:06 UAT
640 Candi Lahuarta Sanchez 1:38:34 UAT
738 Carles Silvestre Pons 1:40:21 UAT
1086 Alfred Miralles I Cortiella 1:47:17 UAT
1289 Joaquin Ortega Sanchez 1:52:54 UAT
1386 Casimiro Martin Gonzalez 1:56:31 UAT
1464 Eugeni Guarch Puig 2:00:15 UAT
1469 Pilar Garcia Martos F 76 2:00:50 UAT
1567 Lennart Bjurstrom 2:11:30 KFUM OREBRO FRIIDROTT
1568 Josep Maria Esteban Perez 2:11:30 UAT



3a Jornada CONTROL ABSOLUT EN PISTA COBERTA
18-1-2008 Vilafranca de Penedès

La 3a Jornada de Control Absolut en Pista Coberta, del dia 18 de gener, va presentar les següents proves als atletes inscrits de les categories Masculina i Femenina:
60, 400 i 1500 m llisos
60 m tanques
Perxa, llargada
Pes
Una atleta de la UAT va participar i obtenir aquesta marca:

Llargada Fem
4 CARAMES ALGAR, MARINA 92 UA TERRASSA 4,89



4a Jornada CONTROL ABSOLUT EN PISTA COBERTA
19-1-2008 Vilafranca del Penedès

La 4a Jornada de Control Absolut de Pista Coberta va estar celebra dissabte 19 de gener i, constava de les següents proves convocades per la FCA:
60, 200, 800 , 3000 m llisos
Alçada, triple, perxa
Pes
Dos atletes de la UAT van participar. La Núria Martinez va obtenir de nou marca mínima de 8,10, en aquest ocasió en 60 m llisos, per estar present al Campionat d'Espanya de Pista Coberta, a celebrar a Victòria el proper mes de febrer. Recordem que ja havia assolit marca mínima de 100 m llisos per al Campionat d'Espanya de Pista Aire Lliure amb 13,07.

60 m ll Masc
3 REQUENA VAZQUEZ, RAMON 90 UA TERRASSA 7,73 sèrie4
Triple Masc
REQUENA VAZQUEZ, RAMON 90 UA TERRASSA nuls

60 m ll Fem
3 MARTINEZ BOLDU, NURIA 89 UA TERRASSA 8,20 sèrie1
60 m ll Fem FINAL
2 MARTINEZ BOLDU, NURIA 89 UA TERRASSA 8,10 sèrie2
200 m ll Fem
2 MARTINEZ BOLDU, NURIA 89 UA TERRASSA 26,95 sèrie2

Ruben Lopez als 600 m ll Alevi Masc.LLiga Catalana Promocio Terrassa
1a Jornada CONTROL CADET / JUVENIL EN PISTA COBERTA
19-1-2008 Vilafranca del Penedès

Dissabte 19 de gener les categories Cadet i Juvenil van estar convocades per la FCA en la 1a Jornada de Pista Coberta a Vilafranca del Penedès.
Les curses i concursos on participaven els atletes eren:
60, 200, 300, 800, 1000, 1500, 3000 m llisos
60 m tanques
Perxa, alçada, llargada, triple
Pes
Els atletes de la UAT van obtenir següents resultats:

60 m ll Juvenil Masc
7 FONTECHA PEREZ, GREGORIO 92 UA TERRASSA 7,85 sèrie2
200 m ll Juvenils Masc
3 FONTECHA PEREZ, GREGORIO 92 UA TERRASSA 24,86 sèrie3
5 PIQUERAS RODES, ALEX 92 UA TERRASSA 26,30 sèrie6
60 m tanques Juvenil Masc
2 PIQUERAS RODES, ALEX 92 UA TERRASSA 10,25 sèrie3

60 m tanques Juvenils Fem
7 COLOMER GALLARDO, ELISABET 91 UA TERRASSA 10,83 sèrie2
Alçada Juvenil Fem
1 COLOMER GALLARDO, ELISABET 91 UA TERRASSA 1,46

60 m ll cadet Masc
4 RODRIGUEZ ROCA, ENOC 93 UA TERRASSA 7,99 sèrie1
300 m ll Cadet Masc
4 RODRIGUEZ ROCA, ENOC 93 UA TERRASSA 40,92 sèrie1

Pes Cadet Fem
7 UTRERA CRESPO, XIMENA 93 UA TERRASSA 8,73



4a Jornada LLIGA PROMOCIO - Terrassa
19-1-2008

Les Pistes de Can Jofresa de Terrassa van rebre als atletes de les categories de Benjamí, Aleví, Infantil i Cadet, dissabte 19 de gener, dintre de la 4a Jornada de Lliga de Promoció Catalana convocada per la FCA.

Les proves a realitzar eren:
60, 600, 2000 m llisos
1000 m marxa
Pes, martell, pilota, javelina
Perxa, triple, alçada, llargada

Els resultats dels atletes de la UAT són:

600 m.ll. Cadet Masc
3 Marcel Purull 94 UATerrassa 1'42''7

Pes Cadet Masc
9 Kevin Lebrato 94 UATerrassa 5,14

Perxa Cadet/Infant Masc
5 Albert Alcadio 94 UATerrassa 2,10

60 m.ll. Infantil Masc
2 Hector Ortega 95 UATerrassa 8''7 sèrie1
3 Marc Florenza 95 UATerrassa 8''7 sèrie2
6 Aleix Pendered 95 UATerrassa 9''7 sèrie2
3 Jaume Martinez 96 UATerrassa 9''2 sèrie3
5 Oscar Perez 96 UATerrassa 9''7 sèrie4

2.000 m.ll. Infantil Masc
6 Marc Florenza 95 UATerrassa 8'05''4
9 Hector Ortega 95 UATerrassa 8'10''1

60 m.ll. Aleví Masc
5 Adrian Quiros 97 UATerrassa 10''3 sèrie1
6 Marc Garcia 97 UATerrassa 12''3 sèrie2
4 Ruben Lopez 98 UATerrassa 9''9 sèrie3
4 Francesc Alcaraz 97 UATerrassa 10''2 sèrie4

600 m.ll. Aleví Masc
8 Ruben Lopez 98 UATerrassa 2'11''3 sèrie1
11 Francesc Alcaraz 97 UATerrassa 2'23''0 sèrie1
12 Adrian Quiros 97 UATerrassa 2'47''0 sèrie2
15 Marc Garcia 97 UATerrassa 2'58''6 sèrie2

60 m.ll. Benjamí Masc
1 Pau Mercadal 99 UATerrassa 9''4 sèrie1
3 Arnau Lopez 99 UATerrassa 10''7 sèrie2
4 Andrés Aguilera 00 UATerrassa 10''8 sèrie2
4 Sergio Lopez 99 UATerrassa 10''8 sèrie3
5 Alex Núñez 00 UATerrassa 11''2 sèrie3

1.000 m.m. Benjamí Masc
1 Pau Mercadal 99 UATerrassa 8'17''3
2 Arnau Lopez 99 UATerrassa 8'19''6
2 Sergio Lopez 99 UATerrassa 8'19''6

Pilota Benjami Masc
2 Pau Mercadal 99 UATerrassa 16,42 x 19,20 19,20
9 Andrés Aguilera 0 UATerrassa 17,37 16,11 16,40 17,37
10 Arnau Lopez 99 UATerrassa 14,13 10,68 13,35 14,13
13 Alex Núñez 0 UATerrassa 3,48 12,01 9,39 12,01
14 Sergio Lopez 99 UATerrassa x 11,12 9,54 11,12

60 m.ll. Cadet Fem
1 Irene Antunez 94 UATerrassa 8''2 sèrie1 vent+0,8
3 Judit Marquez 94 UATerrassa 9''1 sèrie2 vent+1,4

600 m.ll. Cadet Fem
2 Cèlia Esteban 93 UATerrassa 2'00''1

Triple Cadet Fem
3 Irene Antunez 94 UATerrassa 9,56
9 Judit Marquez 94 UATerrassa 8,67
12 Cristina Montesinos 94 UATerrassa 8,36

60 m.ll. Infantil Fem.
3 Silvia Guerra 95 UATerrassa 9''1 sèrie1
3 Miriam Riera 95 UATerrassa 9''1 sèrie1
6 Sara Weischel 96 UATerrassa 9''8 sèrie1
4 Marta Segarra 95 UATerrassa 9''2 sèrie3

2.000 m.ll. Infantil Fem
1 Marta Segarra 95 UATerrassa 7'34''0
3 Miriam Riera 95 UATerrassa 7'45''9
4 Silvia Guerra 95 UATerrassa 7'52''0
5 Soukaina Buloufa 95 UATerrassa 8'01''4
10 Maria Purull 96 UATerrassa 8'58''6

Javelina Infantil Fem
1 Soukaina Buloufa 95 UATerrassa 22,69
4 Sara Weischel 96 UATerrassa 13,53

Pes Infantil Fem
3 Maria Purull 96 UATerrassa 7,59

60 m.ll. Aleví Fem
6 Anna Fuentes 97 UATerrassa 11''1 sèrie1
1 Andrea Perez 97 UATerrassa 9''2 sèrie2
4 Anna Mercadal 98 UATerrassa 9''8 sèrie2
3 Sonia Utrera 98 UATerrassa 9''7 sèrie3
6 Yaiza Galan 97 UATerrassa 10''5 sèrie3

600 m.ll. Aleví Fem
1 Andrea Perez 97 UATerrassa 2'01''5 sèrie2
8 Anna Mercadal 98 UATerrassa 2'22''2 sèrie2

Pilota Aleví Fem
4 Helena Ortega 97 UATerrassa 18,08
6 Yaiza Galan 97 UATerrassa 16,51

Alçada Aleví / Benjami Fem
9 Helena Felez 99 UATerrassa 0'85
13 Judit Alcaraz 0 UATerrassa NULS

Llargada Alev/Benj Fem
5 Helena Ortega 97 UATerrassa 3,32
7 Sonia Utrera 98 UATerrassa 3,30
10 Anna Mercadal 98 UATerrassa 3,07
13 Raquel Rodriguez 97 UATerrassa 2,96
26 Anna Fuentes 97 UATerrassa 2,48

60 m.ll. Benjami Fem
2 Júlia Palacín 0 UATerrassa 10''3 sèrie1
5 Helena Felez 99 UATerrassa 12''6 sèrie1
6 Judit Alcaraz 0 UATerrassa 13''0 sèrie1

1.000 m.m. Benjamí Fem
2 Júlia Palacín 0 UA Terrassa 7'35''3
.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1