Dilluns, 15 d'octubre 2018
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 20-01-2008.

Cristina Montesinos guanya el Cros Cadet Femení de Ripollet 2008.
Competicions dels dies 12 i 13 de gener de 2008
25 MITJA MARATÓ DE SITGES
CAMPIONAT DE CATALUNYA UNIVERSITARI 2008

La Mitja Marató de Sitges 2008 ha estat considerada en aquesta edició Campionat de Catalunya Universitari i, 1r Gran Premi Catalunya de corredors Cecs i deficiències visuals.
Han arribat a meta a prop de 1833 corredors.
El primer corredor ha estat Jordi Escoriza, del Diadora Domingo Catalan, amb un temps de 1:08:43. La primera corredora en creuar meta era l'Estrella Ribo, amb una marca de 1:21:31.
La categoria d'equips masculins era guanyada pel Diadora Domingo Catalan i, la d'equips femenins pel club California Sports.
Dos corredors veterans de la UAT han realitzar les següents marques:

25 Mitja Marató de Sitges 2008:
850 Josep Maria Esteban 1:38:34 62-M5
1691 Eugeni Guarch 1:58:32 180-M5



XX CURSA 20 KM MAR I MURTRA
13-1-2008 Blanes

L'Ajuntament de Blanes i el club de Fondistes de Blanes són els organitzadors d'aquesta Cursa de 20 km que transcorre pels camins del litoral i, dels camps de correu de la zona.
L'edició de 2008 té de campió de la prova a Josep Viñolas, amb un temps de 1:09:15. La 1a corredora en arribar ha estat la Louise Brown que ha fet un temps de 1:17:24.
Els corredors participants han estat 768.
La UAT ha tingut 1 corredor veterà de representant que ha realitzar la següent marca:

Cursa 20 km Mar i Murtra de Blanes 2008-20 km:
698 Casimir Martin Gonzalez 2:00:27 M7-26





30a CURSA BARRI DE SANT ANTONI – Barcelona
15è CAMPIONAT DE CATALUNYA ABSOLUT I VETERANS DE 10 KM EN RUTA
13-1-2008

La Cursa del Barri de Sant Antoni de Barcelona ha estat convertida en Campionat de Catalunya de 10 km en Ruta 2008, en les categories Absoluta i Veterana.
Els participants han donat 2 voltes (de 3 i 7 km), a un circuit que passava per la Gran Via de les Corts Catalanes, Plaça Universitat, el Mercat de Sant Antoni del carrer Manso, l'Avinguda del Paral•lel i, l'Avinguda Mistral, al costat de l'Esportiu Rocafort.
El total de finalistes era de 2165 corredors.
S'ha proclamat Campió de Catalunya de 10 km el corredor Roger Roca,del Rayet Asics Guadalajara, amb un temps de 29:59. La categoria femenina té de Campiona a la Meritxell Calduch, del FCB, amb un temps de 34:05.
La categoria masculina per equips era guanyada pel club Valls d'Andorra i, en femenina, pel Corredors.cat.
La UAT ha obtingut el 6è lloc per equips a la categoria Masculina gràcies a la bona posició del seus corredors. Destaca la 2a posició del veterà LLuis Maqueda a la categoria M5.

Els resultats han estat:

30a Cursa Barri S.Antoni Barcelona 2008-10km
Campionat de Catalunya Absolut i Veterà en Ruta 10 Km:
21 Bernat Monter Prat 33:00 17-M3 U. A. TERRASSA
25 Javier López Sanchez 33:11 21-M3 U. A. TERRASSA
31 Enric Vila Ruiz 33:37 26-M3 U. A. TERRASSA
59 Luis Maqueda Rodriguez 35:19 2-M5 U. A. TERRASSA
61 Daniel Guerra Bacos 35:22 46-M3 U. A. TERRASSA
139 Jose Luis Exposito Torres 37:22 100-M3 U. A. TERRASSA
211 Luis Cazorla Sanchez 38:41 10-M5 UA TERRSSA
514 Raquel Medina Mendez F 19 43:06 15-FC UAT

Marta Segarra i Miriam Riera al pòdium del Cros de Ripollet Infantil femení 2008
26è CROS VILA DE RIPOLLET I 2n CROS PROMOCIÓ
13-1-2008 Ripollet del Vallès

El club Ripollet Unió Atlètica va organitzar el Cros de la Vila de Ripollet, diumenge 13 de gener, amb el suport de l'Ajuntament d'aquesta ciutat i la FCA.
La relació de les 12 Curses presentades segons categoria dels inscrits era:

Cadet Masculí (93-94) 5100m
Cadet femení(93-94) 3100m
Infantil Masculí (95-96) 2700m
Cursa Escolar :Cadet masculi (92-93) 2700m
Infantil femení (95-96) 1600m
Cursa Escolar: Aleví Masculí (96-97)
Infantil Femení( 94-95) 1600m
Aleví masculí (97-98) 2300m
Cursa Escolar: Infantil masculí (94-95)
Cadet Femení (92-93) 2300m
Aleví femení ( 97-98)
Cursa Escolar: Benjamí Masculí (1998-1999) 1200m
Benjamí femení (99-2000)
Cursa Escolar: Benjamí Femení (1998-1999) 1200m
Benjamí masculí (99-2000)
Aleví Femení (96-97) 1600m
Juvenil F.(91-92) Júnior F. (89-90)
Veterà F. ( A partir de 35 anys)
Cursa popular F. ( A partir del 92 ) 4100m
Juvenil M.(91-92) Júnior M. (89-90)
Veterà M. ( A partir de 35 anys)
Cursa popular M.( A partir del 92 ) 6200m
Promeses F. (86-87-88)
sènior F. (85 i Ant) 6600m
Promeses M. (86-87-88)
sènior .(85 i Ant) 10100m

Els corredors i corredores de la UAT van aconseguir pòdium en les diferents proves convocades a les categories de Promoció.

Les classificacions dels atletes de la UAT són:

Cursa Alevins Masc 2300m:
4 GARRETA PIÑOL BERNAT 0:09:33
5 ALCARAZ SANCHEZ FRANCESC 0:09:56
8 QUIROS JIMENEZ ADRIAN 0:13:27
10 GARCIA HERNANDEZ MARC 0:15:25
18 LOPEZ LAO RUBEN
19 FOLCH GARCIA DANIEL

Cursa Alevins Fem 1600m:
2 PEREZ ALGARRA ANDREA 0:04:21 pòdium
5 MERCADAL GERONA ANNA 0:05:12
6 BOBI CEREZO MARTA 0:05:14
7 GALAN AGUILAR YAIZA 0:06:05
13 MOLINA BURGILLO AINOA
14 MOLINER MARTINEZ ANNA
15 GALAN AGUILAR YAIZA
16 UTRERA CRESPO SONIA
17 ORTEGA MARTINEZ ELENA

Cursa Infantil Masc 2700m:
3 PEREZ OSCAR 0:11:22 pòdium

Cursa Infantil Fem 1600m:
1 SEGARRA MARTA 0:05:24 pòdium
2 RIERA MIRIAM 0:05:24 pòdium
5 GUERRA SILVIA 0:05:54
11 PURULL MARIA 0:06:41
15 PALOMO ELIA
16 BOLOUFA SOUKANIA

Cursa Cadet Masc 5100m:
5 PURULL RIUS MARCEL 0:19:12
6 PORTEROS TENA ALEX 0:20:18
7 CAPELLERES MAGAÑA DANIEL 0:20:35
9 ALCADIO SALVIA ALBERT 0:20:59

Cursa Cadet Fem 3100m:
1 MONTESINOS GIL CRISTINA 0:11:58 pòdium

Cursa Vetera Masc 6200m:
31 YAÑEZ LOZANO BONAVENTURA 0:26:58
74 García Vilches Francisco
97 GALAN ELIAS JOAN MANEL

Cursa Senior Fem 6600m:
11 Ardid Ubed Mónica



2a Jornada CONTROL ABSOLUT PISTA COBERTA
13-1-2008 Vilafranca de Penedès

La FCA convocava la 2a Jornada de Control Absolut de Pista Coberta, el dia 13 de gener, a Vilafranca del Penedès.
Les proves pels atletes inscrits han estat:
60,200,800 i 3000 m llisos
Alçada,Triple
Pes

Participants de la UAT han obtingut els resultats següents:
200 m ll MASC
3 REQUENA VAZQUEZ, RAMON 90 UA TERRASSA 24,51 sèrie5
800 m ll MASC
6 MARTINEZ MIRALLES, MARC 76 UA TERRASSA 2,08,59 sèrie3
Triple MASC
5 REQUENA VAZQUEZ, RAMON 90 UA TERRASSA 11,96
60 m ll FEM
1 MARTINEZ BOLDU, NURIA 89 UA TERRASSA 8,26 sèrie2
Final 60 mll FEM
2 MARTINEZ BOLDU, NURIA 89 UA TERRASSA 8,29
200 m ll FEM
2 MARTINEZ BOLDU, NURIA 89 UA TERRASSA 27,02 sèrie4
Triple FEM
6 CARAMES ALGAR, MARINA 92 UA TERRASSA 10,18
.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1