Dimecres, 17 d'octubre 2018
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 10-12-2007.

Eduard Martinez i Juan Jorge Lopez al Cros de Veterans de Rubi 2007
Competicions dels dies 1 i 2 de desembre de 2007
XXX CROSS VILA DE CASTELLAR - XIX Memorial Pere Hernández
Castellar del Vallès 2-12-2007

El Cros de Castellar del Vallès arribava a la seva 30a edició amb uns 1000 atletes participants. S'iniciava des de la Pista d'Atletisme de la localitat i, amb lorganització del Club Atlètic Castellar.
Els recorreguts eren:
Benj +Prebenj 450m
Alev fem 960m
Alev masc 2070m
Inf fem 1440m
Inf masc 2810m
Cadet fem 2070m
Cadet masc 4180m
Juv+Jun+Vet fem 3290m
Prom+Sen fem 4660m
Juv+Jun masc 6030m
Vet masc m35-m50 6030m
Pro+Sen masc 8840m

Els resultats dels atletes de la UA Terrassa són:

Cursa Aleví fem 960m
28 YAIZA GALAN AGUILAR 97 4'36''

Cursa Cadet masc 4180 m
14 MARCEL PURULL RIUS 94 16'08''
15 DANIEL CAPELERES MAGAÑA 16'15''
17 ALEX PORTEROS TENA 94 16'23''

Cursa Cadet fem 2070m
8 CRISTINA MONTESINOS GIL 94 8'12''
11 CELIA ESTEBAN PEREZ 93 9'00''

Cursa Juvenil-Júnior masc 6030m
42 MATEUSZ WLOCKI 90 24'06'' Jun-22

Cursa Juvenil-Júnior-Veterà femení 4460m
24 PILAR MARTINEZ CAÑERA 69 15'05'' Vet-9

Cursa Sènior-Promesa masc 8840m
8 BERNAT MONTER PRAT 75 29'26'' Sèn-7
12 1ENRIC VILA RUIZ 69 29'45'' Sèn-10
15 JAVIER LOPEZ SANCHEZ 80 30'03'' Sèn-13
17 FRANCISCO LOPEZ SANCHEZ 71 30'30'' Sèn-15
19 FRANCISCO GARCIA VILCHES 70 31'01'' Sèn-17
25 DANIEL GUERRA BACOS 75 32'27'' Sèn-21
43 OSCAR MUNOZ LATORRE 76 35'54'' Sèn-35
45 JOSE LUIS EXPOSITO 80 36'04'' Sèn-36

Cursa Veterà masc 6030m
8 CARLOS JAVIER GONZALEZ USERO 70 20'37'' Vet A-8
13 LUIS MAQUEDA RODRIGUEZ 53 21'25'' Vet B-3 pòdium
16 JOAN MANEL GALAN ELIAS 65 21'45'' Vet A-13
20 CARLES SILVESTRE PONS 51 27'55'' Vet B



XXX CROS DE RUBÍ- Cros Curt
2-12-2007

La Unió Atlètica Rubí va organitzar el seu Cros Curt el dia 2 de desembre a les Pistes d'Atletisme de Can Roses. Comptava amb diferents curses de Cros Escolar i, d'una Cursa Open Masculina i Femenina.
Distancies a recórrer segons categories:
Masculins anys 92/93 3.240m
Femenins anys 92/93 2.922 m
Masculins 94/95 2.922m
Femenins anys 94/95 1.930m
Masculins anys 96/197 1.930m
Femenins anys 96/97 1.610m
Juvenil / Júnior /Veterà masculí 91/92- 89/90 5.190m
Juvenil / Júnior /Veterà femení 91/92- 89/90 3.240m
Promesa/Sènior femení 86/87/88 - 85 i anteriors 3.240m
Promesa/Sènior masculí 86/87/88 - 85 i anteriors 5.190m
Masculins anys 98/99 1.610m
Femeninns anys 98/99 1.127m
Juvenil / Júnior /Veterà femení 91/92- 89/90 3.240m
Promesa/Sènior femení 86/87/88 - 85 i anteriors 3.240m
Promesa/Sènior masculí 86/87/88 - 85 i anteriors 5.190m
Masculins anys 98/99 1.610m
Femenins anys 98/99 1.127m
Masculins anys 00/01 725m
Femenins anys 00 i 01 00/01 725m
Open M / F 1991 i anteriors 5.190m

Les classificacions de corredors de la UA Terrassa ha estat:

Cursa Masc anys 98-99 1610m
15 GARRETA PIÑOL, BERNAT 00:06:59 U.A.T
25 LOPEZ MAZARRIAGA, ARNAU 00:07:21 U.A.T
41 LOPEZ LAO, SERGIO 00:07:39 U.A.T

Cursa Fem anys 98-99 1127m
1 UTRERA CRESPO, SONIA 00:04:24 U.A.T pòdium

Cursa Masc anys 00-01 725m
5 GARRETA PIÑOL, ROGER 00:03:05 U.A.T
46 RODRIGUEZ SOLDADO, DIEGO 00:03:43 U.A.T
62 CARRERA GARCIA, CESAR 00:03:56 U.A.T
157 GARRETA PIÑOL, MAÇAL 00:04:52 U.A.T

Cursa Fem anys 00-01 725m
3 BOVE SERRA, ANNA 00:03:08 U.A.T
6 PALACIN ESTER, JULIA 00:03:11 U.A.T
12 CANTERO ARANDA, ANNA 00:03:23 U.A.T
14 CANTERO ARANDA, ELENA 00:03:26 U.A.T
22 FLORENZA NOVIALS, SILVIA 00:03:33 U.A.T
23 BAENA MARTINEZ, ENYA 00:03:34 U.A.T
50 LOPEZ LAO, SANDRA 00:04:08 U.A.T
52 MARTINEZ FONT, MARIA 00:04:10 U.A.T
56 BOVÉ SERRA, ADRIANA 00:04:14 U.A.T

Cursa Vet Masc 5190m
8 MARTINEZ HERNANDEZ, EDUARD 00:20:15 U.A.T
11 LEON LOPEZ, JUAN JORGE 00:21:51 U.A.T



10a MITJA MARATÓ DE MATARÓ 2007
2-12-2007 Mataró

Un total de 1604 corredors van ser els arribats a la Mitja Marató de la ciutat de Mataró en aquesta edició de 2007.
El guanyador ha estat el Peter Korir, de Kenia, amb un amarca de 1:03:44. La Meritxell Calduch, del FC Barcelona, era la campiona femenina, amb un cronometratge de 1:14:33.
Els participants de la UA Terrassa van obtenir següents resultats:

712 Isaac Romero Bachpol 1:40:29 M2- 53
1330 Casimiro Martin Gonzalez 1:56:40 M6- 48



5a CURSA TRENCACAMES DE GRANOLLERS
2-12-2007 Granollers

La Cursa Trencacames de 14,5 km organitzada en la ciutat de Granollers per la Policia Urbana de la localitat i, els Bombers va estar celebrada diumenge passat amb un total de 474 finalistes.
El seu recorregut s'inicia en les Pistes d'Atletisme Municipal i, segueix camins urbans i rurals intercanviats. Fa honor al seu nom ja que el desnivell es fa notar molt seguit amb pujades i baixades intenses i, girs molts traçats.
Aquesta edició de 2007 ha estat guanyada pel Victor del Corral , en categoria masculina, i per la Nuria Padrisa en la femenina. Els temps respectius han estat de 50:57 i, de 1:05:14.
La corredora veterana Carme Reyes, de la UA Terrassa, ha aconseguir finalitzar la prova amb un temps de 1:30:51.

2n Jornada LLIGA CATALANA PROMOCIÓ
1-12-2007 Terrassa

La Federació Catalana d'Atletisme convocava als atletes de les categories Benjamins, Alevins, Infantils, Cadets i Juvenils a la 2a Jornada de Lliga Catalana a les Pistes de l'Hospitalet de Llobregat i de Terrassa.
Les proves a realitzar a la Pista de Terrassa eren:

60, 200, 300, 800, 1000 i 2000 m ll
Perxa, llargada, alçada
Pes, disc, martell, pilota

Les marques obtingudes pels atletes d ela UA Terrassa són:

60 m.ll. Aleví Masc.
3 BERNAT GARRETA PIÑOL 98 10''3 serie1
4 DANEL FOLCH GARCÍA 98 10''7 serie2
6 Adrian Quirós Jiménez 97 11'3 serie2
3 RUBEN LOPEZ LAO 98 10''3 serie3
4 FRANCESC ALCARAZ SÁNCHEZ 97 10''5 serie3
6 MARC GARCÍA FERNÁNDEZ 97 12''0 serie3

60 m.ll. Infantil Masc.
2 HECTOR ORTEGA MATÍNEZ 95 8''4 serie3
4 JAUME MARTÍNEZ FLORES 96 9''2 serie3
5 ALEIX PENDERED SALVADOR 95 9''7 serie3
1 MARC FLORENZA NOVIALS 95 8''4 7 serie7

300 m.ll. Cadet Masc.
1 ENOC RODRÍEGUEZ ROCA 93 40'9 serie1
1 Marcel Purull Rius 94 44'7 serie2
2 ALBERT ALCADIO SALVIA 94 45'4 serie2

1.000 m.ll. Infantil Masc.
8 OSCAR PEREZ ALGARRAA 96 3'48''9 serie2

2.000 m.ll. ALEVÍ MASC.
4 RUBEN LOPEZ LAO 98 8'31''9
5 BERNAT GARRETA PIÑOL 98 8'35''0
6 FRANCESC ALCARAZ SÁNCHEZ 97 8'36''7

ALÇADA ALEVÍ MASC.
8 DANEL FOLCH GARCÍA 98 0'95
11 BERNAT GARRETA PIÑOL 98 0'85

ALÇADA Juvenil Masc.
2 GREGORI0 FONTECHA PÉREZ 92 1,72

LLARGADA Infantil Masc.
16 JAUME MARTÍNEZ FLORES 96 3,70

DISC Infantil Masc.
2 MARC FLORENZA NOVIALS 95 27,13

DISC Cadet Masc.
6 ALBERT ALCADIO SALVIA 94 23'39
12 IVAN QUIROS JIMENEZ 94 13'23
13 GUILLEM VIDAL JIMENEZ 93 11'47
14 KEVIN LEBROTA ORTIZ 94 9'48



MARTELL Cadet Masc.
4 GUILLEM VIDAL JIMENEZ 93 18,92
5 IVAN QUIROS JIMENEZ 94 13,44

PILOTA ALEVÍ MASC
1 Adrian Quirós Jiménez 97 24,12
5 MARC GARCÍA FERNÁNDEZ 97 14,45
6 DANEL FOLCH GARCÍA 98 14,37

60 m.ll. Aleví Fem.
1 ANDREA PEREZ ALGARRA 97 9''2 serie1
4 ANNA FUENTES SOLÉ 97 10''8 serie1
1 RAQUEL RODRÍGUEZ ROCA 97 9''4 serie2
3 ANA MERCADAL GERONA 98 10''2 serie2
3 ELENA ORTEGA MARTÍNEZ 97 10''1 serie3
4 YAIZA GALAN AGUILAR 97 10''0 serie4

60 m.ll. Infantil Fem.
1 CARLA GARCÍA GARCÍA 95 8''9 serie1
2 CLAUDIA MARIN SALPER 95 8''9 serie6
3 SILVIA GUERRA BARAVO 95 9''0 serie6
5 MARIA PURULL RIUS 96 9''5 serie6

300 m.ll. Cadet Fem.
1 IRENE ANTÚNEZ 94 48''1 serie3

1.000 m.ll. Infantil Fem.
1 SOUKAINA BOLOUFA 95 3'24''7 serie1
2 MIRIAM RIERA NUÑEZ 95 3'26''1 seri1
1 SILVIA GUERRA BARAVO 95 3'31''8 serie2
2 MARTA SAGARRA DIONIES 95 3'34''9 serie2
7 ELIA PALOMO OLIVARES 95 4'15''7 serie2

1.000 m.ll. Cadet Fem.
5 CELIA ESTEVE MARTÍNEZ 93 3'43''8 serie1

2.000 m.ll. Aleví Fem.
1 ANDREA PEREZ ALGARRA 97 8'20''7

PERXA Cadet + Juvenil Fem.
5 LISSETTE MANNERS MACIAS 92 2'30

PES Aleví Fem.
1 YAIZA GALAN AGUILAR 97 6'59
2 ELENA ORTEGA MARTÍNEZ 97 6'37

LLARGADA Aleví Fem.
1 SONIA UTRERA CRESPO 98 3,45
2 RAQUEL RODRÍGUEZ ROCA 97 3,35
3 ELENA ORTEGA MARTÍNEZ 97 3,25
5 1ANA MERCADAL GERONA 98 2,92
9 1YAIZA GALAN AGUILAR 97 2,68
14 ANNA FUENTES SOLÉ 97 2,33

LLARGADA Infantil Fem.
4 CARLA GARCÍA GARCÍA 95 4,13
9 MIRIAM RIERA NUÑEZ 95 3,75
11 MARTA SAGARRA DIONIES 95 3,73
14 SARA WEICHSEL LÓPEZ 96 3,56
19 CLAUDIA MARIN SALPER 95 3,37

DISC Cadet Fem.
3 IRENE ANTUNEZ 94 23,78
5 XIMENA UTERA CRESPO 93 19,98
8 JUDIT MARQUEZ 94 14,91
.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1