Dimecres, 17 d'octubre 2018
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 28-01-2007.
8a MITJA MARATÓ CIUTAT DE TERRASSA 2007

Mohamed El Aichouni de la UAT, a la Cursa de 5 km de la Mitja de Terrassa 2007.
Competicions dels dies 19 al 21 de gener
Es va celebrar diumenge 21 de gener la Mitja Marató de Terrassa i Cursa de 5 km organitzades per l’AE Mitja Marató Terrassa i, l’Ajuntament de la ciutat. Les dues competicions partien a la vegada des de l’Av. de 22 de Juliol i arribaven al mateix punt del Parc Vallparadís. La Cursa de 5 km va veure de campions al Jaume Leiva , de l’Arecasports, amb una marca de 14:37 i, a la categoria femenina, a la Cristina Arbues,d’Hiru-Herri Atletico, amb un temps de 18:39. L’arribada total de participants en aquesta prova va ser de 366 corredors. La Mitja Marató va comptar amb 1372 finalistes. El vencedor d’aquest any 2007 a la Mitja de Terrassa ha estat Roger Roca amb un temps de 1:05:12. La categoria femenina va tenir de campiona a la Sandra Ruales, de l’Ecuador, amb un temps de 1:16:15. Els equips classificats primers han estat el Fila Team, a la categoria Masculina i, el Fila Domingo Català, a la categoria femenina.

Els corredors i corredores de la UAT participants eren:

Cursa 5 Km Terrassa 2007:
Lloc: Nom: Temps:
4 Mohamed El Aichouni 16:06
16 Eduard Martinez 18:23
18 Bru Busom Pi 18:34
41 Raquel Medina 20:45 F5
59 Isaac Romero Bachpol 21:41
68 Bernat Lopez Garcia 22:12
106 Florencia Benedetti 23:43 F20
108 Anabel De La Torre 23:51 F21
150 Marta Salvador 25:01 F34
151 Pilar Garcia Martos 25:01 F35
167 Carme Reyes Valdes 25:26 F41
231 Aurora Martinez 27:39 F69
255 Juani Guardeño Serrano 28:36 F83
256 Elvira Martinez Morales 28:43 F84
283 Marisol Martinez Torner 30:19 F99

Mitja Marató Terrassa 2007:
Lloc: Nom: Temps:
64 Albert Rimola 1:21:27 M02
95 Francisco Escudero 1:24:05 M03
108 Vicente Barato 1:24:41 M03
128 Pep Moliner 1:25:44 M03
219 Joaquin Izquierdo 1:29:21 M04
221 Gabriel Antolinez 1:29:29 M02
222 Guillem Casals 1:29:31 M02
232 Antonio Gil 1:29:52 M04
314 Josep Salvia 1:32:35 M03
357 Samuel Madrid 1:33:36 M02
359 Ferrand Serred 1:33:51 M03
360 Juan Jorge Lopez 1:33:52 M03
441 Joan Carles Almecija 1:35:47 M02
471 Joan Pere Riera Rubio 1:36:39 M03
499 Agustin Salvador Garcia 1:37:10 M03
505 Alfred Miralles 1:37:19 M04
763 Joaquin Ortega 1:42:47 M03
883 Lauro Miguel Pelejero 1:45:47 M04
891 Martin Molina 1:45:58 M03
1060 Francesc Romero 1:51:10 M04
1077 Andreu Riera 1:52:00 M04
1160 Ventura Yañez Lozano 1:55:45 M03
1211 Lluís Gallardo 1:57:36 M04
1272 Eugeni Guarch Puig 2:01:22 M05
1291 Maria Carmen Salvador 2:04:24 F09-25


46è CROS DE SANT SEBASTIÀ.- Sabadell


La Joventut Atlètica Sabadell va ser la responsable de preparar el Cros de Sant Sebastià del dia 21 de gener. Les diferents curses es feien dintre del recinte del Parc de Catalunya de Sabadell.
Es disputaven al mateix temps el Campionat de Catalunya Universitari i el 6è Cros Interpolicial i Bombers.
Les distàncies a realitzar segons categories eren:
Open- 5400 m
Veterans i Juvenil Fem cros curt-3600 m
Interpolicial i Bombers-3600 i 7200 m
Veterans i Juvenils Masc cros curt-5400 m
Promesa i Sen Fem- 7200 m
Junior Mas- 7200 m
Promesa i Senior Masc-10800 m
Cadet Fem-2700 m
Infantil Mas-2700 m
Infantil Fem-1800 m
Alevi Masc-1800 m
Alevi/Benjami/Prebenjami Fem-900 m
Benjami/Prebenjami Masc- 900 m

El Campionat de Catalunya Universitàri va tenir de guanyadors al David Bernardo de la UB, al cros de 10800 m, amb un temps de 34:28 i a l’Eva Parrado de la UAB, al cros de 7200 m, amb un temps de 28:29. Aquestes dues curses van veure de vencedors absoluts al Pedro Ordoñez, de la JAS, amb una marca de 26:50 i, a la Ninfa Chavez, del CE California, amb un cronometratge de 26:50.
La Cursa Open van veure als sprimers llocs d ela classificació al Jose M. Cardiel i a l’Anna M. Alvarez, amb els temps respectius de 18:43 i 22:59, a la distància de 5400 m.
La UAT va obtenir el 1r lloc per equips a la categoria Infantil Femeni. La seva corredora Soukaina Bouloufa aconseguia el 1r lloc del pòdium d’aquesta categoria.
Els resultats de tots els membres de la UAT van ser:

Cros Infantil Fem 1800 m:
1 Soukaina Boloufa 6:37
4 Miriam Riera 6:45
5 Marta Segarra 6:53
9 Cristina Montesinos 7:10
23 Anna Agulló 8:09

Promesa/Sènior Masc10800 m:
14 775 David Guarch 37:39 SenM
26 776 Daniel Guerra 40:53 SenM

Equip Infantil Femení de la UAT guanyador al Cros de Sant Sebastià 2007 a Sabadell:Marta Segarra, Miriam Riera, Soukaina Bouloufa, Anna Agullo i Cristina Montesinos.
2a Jornada CONTROL ABSOLUT PISTA COBERTA- Vilafranca del Penedès

El dia 19 de gener la FCA havia convocat Control de Pista Coberta a la categoria Absoluta a la Pista de Vilafranca del Penedès.
Les proves a realitzar eren:
60, 200, 800, 3000 m llisos
alçada, triple, perxa
pes

Els atletes de la UAT presents han fer les següents marques:
800 m ll MASC.
1 Cèsar Avellaneda-67 2,02,36 sèrie 2
60 m ll FEM.
3 Nuria Martinez-89 8,41 sèrie 2 finalista
Final lloc:8 8,51
200 m llFEM.
3 Nuria Martinez-89 27,91 sèrie 4
800 m ll FEM.
5 Carolina Rius-90 2,33,80 sèrie 1


3a Jornada CONTROL ABSOLUT PISTA COBERTA- Vilafranca del Penedès

El 20 de gener va ser la 3a Jornada de Control Absolut de Pista Coberta que la FCA organitzava a Vilafranca del Penedès.
Les proves presentades per a la competició eren:
60, 400, 1500 m llisos
60 m tanques
perxa, llargada, alçada
pes

Els participants de la UAT van obtenir següents resultats:
1500 m ll MASC.
1 Mohamed El Aichouni-89 4,18,53 sèrie 2
7 Eduard Gallardo-83 4,26,64 sèrie 2
Llargada MASC.
14 Jose Jimenez-91 5,88
16 Ramon Requena 5,71


2a Jornada CONTROL CADET-JUVENIL PISTA COBERTA.
Vilafranca del Penedès

Un Control de Pista Coberta de les categories Cadet i Juvenil era realitzat per la FCA dissabte 20 de gener a Vilafranca del Penedès.
Les proves pels inscrits eren:
60, 400, 600, 800, 1500, 3000
60 m tanques
alçada, perxa, triple, llargada
pes

L’atleta Albert Bacardit de la UAT ha aconseguit marca mínima, al 60 m llisos, per al Campionat d’Espanya de Pista Coberta a celebrar a la ciutat de Saragossa els dies 11 i 12 de febrer.
Els resultats dels membres de la UAT han estat:
60 m ll JUVENIL MASC.
2 Albert Bacardit-90 7,38 sèrie 1
400 m ll JUVENIL MASC.
2 Jose Jimenez-91 54,81 sèrie 3
2 Ramon Requena-90 57,27 sèrie 5
800 m ll JUVENIL FEM.
4 Carolina Rius-90 2,34,71 sèrie 1
4 Mònica Sanchez 2,43,66 sèrie 2
600 m ll CADET MASC.
1 Gregorio Fontecha-92 1,35,71 sèrie 2
Alçada CADET MASC.
1 Gregorio Fontecha-92 1,65
Llargada CADET FEM.
19 Tamara Garcia-92 3,78


4a Jornada LLIGA CATALANA PROMOCIÓ.- Terrassa

La Pista de Can Jofresa de Terrassa, conjuntament a la de l’Hospitalet de Llobregat, van ser les seus de la 4a Jornada de Lliga Catalana de Promoció. La FCA les havia elegit per fer competir a les categories Alevins, Infantils i Cadets el dia 20 de gener.
Els inscrits a la Pista de Terrassa participaven a les següents proves:

30 m tanques
60, 600, 1000, 3000 m llisos
alçada, llargada, triple, perxa
disc, pes


600 m.ll. Aleví Fem.
5 raquel rodriguez 97 uat 2'21''3
6 maria porull 96 uat 2'22''6
9 elena ortega 97 uat 2'26''2
LLARGADA Aleví Fem.
7 sara weichsel 96 uat 2'85
DISC Aleví Fem.
1 maria porull 96 uat 11'76
2 yaiza galan 97 uat 10'78
3 elena ortega 97 uat 9'92
4 raquel rodriguez 97 uat x

ALÇADA Aleví Fem.
1 raquel rodriguez 97 uat 1'10
2 maria porull 96 uat 1'10
3 elena ortega 97 uat 1'00

600 m.ll. Aleví Masc.
5 jaume martinez 96 uat 2'19''8
8 francesc alcaraz 97 uat 2'38''1
9 adrian quiros 97 uat 2'39''4
PES Aleví Masc.
1 adrian quiros 97 uat 6'24
2 jaume martinez 96 uat 6'20
10 francesc alcaraz 97 uat 3'86
DISC Aleví Masc.
2 adrian quiros 97 uat 12'78
3 jaume martinez 96 uat 11'95

60 m.t. Infantil Fem.
3 irene antunez 94 uat 11''9 sèrie 2 vent -0'9
1.000 m.ll. Infantil Fem.
1 soukaina boulufa 95 uat 3'25''2
4 marta segarra 96 uat 3'36''7
6 cristina montesinos 94 uat 3'37''8
7 miriam riera 95 uat 3'41''3
12 irene antunez 94 uat 3'57''4
13 anna agullo 94 uat 3'59''5
PES Infantil Fem.
4 soukaina boulufa 95 uat 6'74
ALÇADA Infantil Fem.
6 marta segarra 96 uat 1'15
8 miriam riera 95 uat 1'15

60 m.t. Infantil Masc.
2 albert alcadio 94 uat 11''7 sèrie 1 vent +0,6
4 yavor dragovirov 95 uat 13''5 sèrie 1 vent +0,6
5 hector ortega 95 uat 16''4 sèrie 1 vent +0,6
1.000 m.ll. Infantil Masc.
5 marcel purull 94 uat 3'23''3
13 hector ortega 95 uat 4'06''4
14 aldejabar zaroal 95 uat 4'09''6
15 ivan quiros 94 uat 5'14''6
PERXA Infantil Masc.
3 albert alcadio 94 uat 1'60
5 yavor dragovirov 95 uat 1'40
TRIPLE Infantil Masc.
4 albert alcadio 94 uat 8'86
6 marcel purull 94 uat 8'31
7 yavor dragomiroz 95 uat 8'30

60 m.t. Cadet Fem.
1 marina carames 92 uat 10''5 sèrie 1 vent+ 0.2
3 miriam martinez 93 uat 12''5 sèrie 1 vent+0.2
PES Cadet Fem.
2 marina carames 92 uat 8'04

60 m.t. Cadet Masc.
1 alex piqueras 92 uat 10''3 sèrie 1 vent+ 0,9
3.000 m.ll. Cadet Masc.
2 enoc rodriguez 93 uat abandonat
3 alex piqueras 92 uat abandonat
TRIPLE Cadet Masc.
4 alex piqueras 92 uat 10'08
8 enoc rodriguez 93 uat 9'22
PERXA Cadet Masc.
2 albert vilarasau 92 uat 2'20

.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1