Dimecres, 12 de desembre 2018
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 29-11-2005.

Veterans i Juniors de la UAT al Cros de Santa Coloma de Farners
Competicions dels dies 19 i 20 de novembre amb participació de la Unió Atlètica Terrassa
La Unió Atlètica de Terrassa va participar els dies 19 i 20 de novembre al Cros de Santa Coloma de Farners 2005 i a la Cursa de Terrasa a Montserrat del Club Natació Terrassa.
XXXII CROS DE SANTA COLOMA DE FARNERS.-La Selva

L’Ajuntament de Santa Coloma de Farners i el Consell Comarcal Esportiu La Selva van ser els organitzadors d’aquest Cros del dia 20 de novembre. Rebia l’autorització de la Federació Catalana d’Atletisme i, era la tercera competició puntuable de la zona per al Gran Premi Comarcal i de la Diputació de Girona. La seva celebració començava a les 10h del matí i era al Circuit de Sant Salvador, paratge natural de bosc de la mateixa localitat, on es presentava un bon relleu per a la pràctica d’aquesta especialitat de cursa.

Les proves que s’havien considerat segons la categoria dels participants van ser:
150m-P3 i P4
550m-Prebenjamins Masculins i Femenins
950m-Benjamins Masculins i Femenins
1500m-Alevins Femenins
1900m-Alevins Masculins
2025m-Infantils Femenins
2500m-Infantils Masculins
2500m-Cadets i Juvenils Femenins
3125m –Cadets i Juvenils Masculins
4300m-Juniors, Promeses, Seniors i Veteranes A i B Femenins
5125m –Juniors, Veterans A, B i C Masculins
9150m-Promeses i Seniors Masculins

Uns 44 atletes de la UAT, de diferents categories, van competir amb éxit en aquestes proves del Cros de Santa Coloma de Farners. Van Obtenir 4 trofeus: Mohamed Refassi a la categoria Juvenils Masculins, Mohamed Saffar i Abderrahman Bassou a la categoria de Juniors Masculins i, Pep Moliner de la categoria Veterans Masculins. La resta de premis van ser 11 medelles per la UAT, entre els 10 primers corredors classificats en cadascuna de les categories que concursaven.

Van fer retirada alguns corredors seniors de la UAT per molèsties físiques.
El cros Senior Masculí de 9150m va tenir de campió a Lluis F.Martin Guil del GEIEG, amb un crono de 28:56. La categoria Femenina Senior que feia la distància de 4300m, va veure de campiona a la Montserrat Mas del FC Barcelona, amb un temps de 15:15.

Els resultats dels atletes de la UAT eren:

Cros de 3125 m CADET MASCULÍ :
Lloc: Temps: Nom:
9 11'41 PIQUERAS RODES ALEX
14 11'51 JIMENEZ COLOMER JOSE
16 11'53 FONTECHA PEREZ GREGORIO
22 12'51 GONZALEZ ALBALA IVAN

Cros de 5125 m JUNIOR MASCULÍ:
Lloc: Temps: Nom:
2 16'08 SAFFAR HOLIE MOHAMED
3 16'21 BASSOU ABDERRAHMAN

Cros de 3125 m JUVENIL MASCULÍ:
Lloc: Temps: Nom:
3 10'28 RAFASSI KAMAL MOHAMED

Cros de 5125 m VETERÀ A MASCULÍ:
Lloc: Temps: Nom:
3 18'00 MOLINER ALCALDE PEP
5 19'25 PURULL BLADAS MARCEL

Cros de 5125 m VETERÀ B MASCULÍ:
Lloc: Temps: Nom:
15 17'36 GALAN ELIAS JUAN Mª
25 19'27 RIERA RUBIO JOAN PERE
34 20'40 FERNANDEZ GUZMAN FCO.JAVIER
35 20'58 ORTEGA SANCHEZ JOAQUIN

Cros de 2500 m CADET FEMENÍ:
Lloc: Temps: Nom:
7 10'12 SANCHEZ RUIZ MONICA
14 11'29 GARCIA ALONSO TAMARA
17 11'36 SEGARRA DIONIS MARINA
19 11'44 PEREZ SANCHEZ CRISTINA

Cros de 2500 m JUVENIL FEMENÍ:
Lloc: Temps: Nom:
6 09'48 RIUS HERNANDEZ CAROLINA
8 10'37 BONET RUIZ MARINA
11 11'53 MOLINER MARTINEZ ELISABET

Cros de 9150 m SENIOR MASCULÍ:
Lloc: Temps: Nom:
8 30'04 MONTER PRAT BERNAT
9 30'07 GONZALEZ USERO CARLOS
12 30'24 RAMIREZ RODRIGUEZ ESTEBAN
15 31'05 LOPEZ SANCHEZ FRANCISCO
25 32'58 GUERRA BACÓS DANIEL

Cros de 2500 m INFANTIL MASCULÍ:
Lloc: Temps: Nom:
6 09'12 PURULL RIUS MARCEL
22 10'02 ALCADIO SALVIA ALBERT
26 10'19 RODRIGUEZ ROCA ENOC
42 11'46 MOLINER MARTINEZ ORIOL

Cros de 2025 m INFANTIL FEMENÍ:
Lloc: Temps: Nom:
28 08'30 DOT RUTH

Cros de 1500 m ALEVÍ FEMENÍ:
Lloc: Temps: Nom:
4 06'55 RIERA NUÑEZ MIRIAM
5 06'56 SEGARRA DIONIS MARTA

Cros de 950 m BENJAMÍ FEMENÍ:
Lloc: Temps: Nom:
6 05'04 ORTEGA MARTINEZ ELENA
20 05'41 MOLINER MARTINEZ ANNA
21 05'42 MERCADAL GERONA ANNA
24 05'49 CORDOBA FERNANDEZ BEATRIZ
32 06'43 GALAN AGUILAR YAIZA

Cros de 950 m BENJAMÍ MASCULÍ:
Lloc: Temps: Nom:
26 05'13 LOPEZ LAO RUBEN
30 05'17 CORDOBA FERNANDEZ FCO.
33 05'25 NUÑEZ JAIME PAU
39 05'35 DOT ABAD BLAI

Cros de 550 m PREBENJAMÍ MASCULÍ:
Lloc: Temps: Nom:
8 02'41 MERCADAL GERONA PAU
10 02'49 LOPEZ MAZORRIAGA ARNAU
22 99'14 LOPEZ LAO SERGIO
19 edició CURSA DE TERRASSA A MONTSERRAT del CN TERRASSA.

Corredors seniors de la UAT al Cros de Santa Coloma de Farners.
Diumenge 20 de novembre, a les 8h del matí, feia la sortida la cursa de 30 km que cada any organitza el Club Natació Terrassa.
La dura prova té el seu inici a les instal·lacions del pròpi Club a Terrassa, segueix la carretera d’asfalt de Monistrol a Montserrat, fent pujada continua per acabar a plaça de la Creu del Monestir a Montserrat.
Han acudit a aquesta convocatòria del 2005, 2 corredors de la UAT veterans que han obtingut els següents temps:

Antonio Zarco 2:39:00
Josep Maria Esteban 2:54:00
.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1