Diumenge, 9 de desembre 2018
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 20-11-2005.

Grup de corredors de la UAT al Cros de Vidreres 2005
Competicions dels dies 12 i 13 de novembre de la Unió Atlètica Terrassa
La Unió Atlètica de Terrassa va participar els dies 12 i 13 de novembre al XVII Cros de Vidreres, a la comarca de La Selva, a la X Mijta Marató de Castellbisbal (al Vallès Occidental), a la XXII Mitja Marató de la ciutat de Castelló i al Cros escolar del 2005, fase territorial, a les pistes de Can Jofresa de la nostra ciutat.
XVII Cros de Vidreres (La Selva)

El Cros de Vidreres de diumenge 13 de novembre era organitzat per l'Ajuntament d'aquesta vila i el seu Club Atlètic Vidreres. Obtenia l'autorització de la Federació Catalana d'Atletisme i, era puntuable per al Circuít de Cros del Consell Esportiu de La Selva.

Les curses oficials de la jornada acomplien les següents distàncies segons les categories dels atletes:

760 m -Prebenjamins.
960 m -Benjamins.
1440 m -Aleví Femení.
1990 m -Aleví Masculí, Infantil i Cadet Femenins.
2100 m -Infantil Masculí.
3700 m -Juvenil,Junior,Promesa i Senior Femenins, Veteranes A i B.
3900 m -Cadet i Juvenil Masculins.
4220 m -Junior,Promesa,Senior,Veterans A i B Masculins.

Corredors de la UAT van participar al Cros de 4220 m de les categories senior i veterans masculins. Aquesta cursa va ser guanyada pel Francisco Martin Guil del GEIEG, amb un temps de 14:12.

Els temps fets pels membres de la UAT eren:
9 Eduard Gallardo 15:15 senior M
10 Francisco Lopez Sanchez 15:19 senior M
23 David Cayero 16:08 senior M
27 Marc Martinez 16:12 senior M
6 Pep Moliner 17:15 veterà M
X MITJA MARATÓ DE CASTELLBISBAL - Vallès Occidental

La prova celebrada el dia 13 de novembre va començar a les 10 h del matí des del Pavelló Municipal. Disposava la seva preparació l'Ajuntament de la localitat i la Joventut Atlètica Castellbisbal. El recorregut de 21 km era d'asfalt amb una pendent que s'enfilava des del km 7 al 15 i, que feia més lenta la cursa, a pesar de la presència dels grans corredors catalans especialistes.

La pluja va acompanyar a partir del km 3 als 667 atletes arribats.
El Moustapha El Younes del Fila Team, arribava el primer a meta, amb un crono de 1:10:00. A la categoria Femenina, era la Kenza Waabi qui obtenia la victòria, amb un temps de 1:18:10.

Uns 3 corredors de la UAT van disputar aquesta dura cursa on van aconseguir les següents classificacions:

84 Josep Salvia 1:31:51 M3
301 Josep Maria Esteban 1:43:45 Veterà
644 Casimir Martin 2:10:18 Veterà
XXII MITJA MARATÓ DE LA CIUTAT DE CASTELLÓ

El club valencià Unió Atlètica Castelló organitzava la ja tradicional Mitja Marató de la seva ciutat d'origen, el dia 13 de novembre.
Finalitzaven la cursa un total de 783 corredors que van soportar un dia de gran pluja i fred, amb un recorregut que permitia aguantar gràcies a la seva forma plana.

El marroquí Abdelgafhour Lasri, del club Playas de Castellón, va dominar la prova amb un temps de 1:07:07. La Marina Fourastier era la primera dona que arribava amb un temps de 1:25:33.

El conegut Martin Fiz era el 4r lloc de la classificació general i el 1r veterà arribat, amb un crono de 1:07:37. La corredora de la UAT, Mari Pau Alvarez, va lluitar amb la climatologia per poder finalitzar els 21 km. El seu temps total era de 2:06:00.
CROS ESCOLAR DEL 2005.FASE TERRITORIAL - Pistes de Can Jofresa de Terrassa

Grup de Prebenjamins de la UAT amb la seva entrenadora Mariona al Cros Escolar de Terrassa 2005.
Dissabte 12 de novembre es va celebrar el Cros Escolar convocat pel Consell Esportiu del Vallès Occidental Terrassa. Participaven escolars de les poblacions de Terrassa, Rubí, Castellbisbal,
Viladecavalls,Vacarisses,Ullastrell,Matadepera i Sant Cugat.
Els resultats de la UAT han estat els següents:

JUVENIL FEMENÍ
4 FERNÀNDEZ SOLDADO MARTA 89 UA TERRASSA 07'39''
6 BONET RUIZ MARINA 89 UA TERRASSA 07'53''
16 MARTINEZ BOLDÚ NURIA 89 UA TERRASSA
31 MARTINEZ MARRUFO MARTA 89 UA TERRASSA
2n equip classificat

JUVENIL MASCULÍ
1 BASSOU ABDERRAHAM 87 UA TERRASSA 06'02''
57 GONZALEZ BEATO DANIEL 89 UA TERRASSA

CADET FEMENÍ
2 RIUS HERNANDEZ CAROLINA 90 UA TERRASSA 07'24''
3 SANCHEZ RUIZ MONICA 91 UA TERRASSA 07'36''
6 MARTINESFELIX TEIXEIRA CLAUDIA SOFI 91 UA TERRASSA 08'02''
13 MOLINER MARTINEZ ELISABET 90 UA TERRASSA
1r equip classificat

CADET MASCULÍ
1 REFFASSI MOHAMED 90 IES CAN JOFRESA 06'06''
11 JIMENEZ COLOMER JOSE 91 UA TERRASSA
22 EL BAKALI YAUNES 90 UA TERRASSA
34 VALERO GALERA ADRIA 91 UA TERRASSA
53 REQUENA VAZQUEZ RAMON 90 UA TERRASSA
58 PORTERO SIMON JORDI 91 UA TERRASSA
154 POLAINA GALIAN ANTONIO 90 UA TERRASSA
178 VIDAL JIMÉNEZ MARC 90 UA TERRASSA
2n lloc equip classificat

INFANTIL FEMENÍ
3 CARAMES ALGAR MARINA 92 UA TERRASSA 04'04''
4 MANNERS MACIAS LISSETTE CAR 92 UA TERRASSA 04'04''
8 GONZALEZ CASTEL DIANA 93 UA TERRASSA 04'11''
9 ESTEBAN MARTINEZ CELIA 93 UA TERRASSA 04'11'
15 GARCIA ALONSO TAMARA 92 UA TERRASSA
25 SEGARRA DIONIS MARINA 92 UA TERRASSA
38 ENDARA CRESPO XIMENA 93 UA TERRASSA
86 PEREZ SANCHEZ CRISTINA 92 UA TERRASSA
1r equip classificat

INFANTIL MASCULÍ
6 PIQUERAS RODES ALEX 92 UA TERRASSA 06'56''
7 FONTECHA PÉREZ GREGORIO 92 UA TERRASSA 06'58''
11 MONTERUBIO ALVAREZ JUAN 93 UA TERRASSA
17 RODRIGUEZ ROCA ENOC 93 UA TERRASSA
53 PENDERED SALVADO SAM 93 UA TERRASSA
145 FERRER MOTA ALEX 92 UA TERRASSA
193 MARROUN MOUHSSIN 93 UA TERRASSA
1r equip classificat

ALEVÍ FEMENÍ
1 RIERA NUÑEZ MIRIAN 95 UA TERRASSA 03'59''
3 SEGARRA DIONIS MARTA 95 UA TERRASSA 04'08''
20 ANTUNEZ FERNANDEZ IRENE 94 UA TERRASSA
24 DOT ABAD RUTH 94 UA TERRASSA
26 MONTESINOS GIL CRISTINA 94 UA TERRASSA
177 PEÑA DIAZ MARINA 95 UA TERRASSA
1r equip classificat

ALEVÍ MASCULÍ
1 PURULL RIUS MARCEL 94 UA TERRASSA 03'39''
10 Alcadio Salvia Albert 94 COL. VEDRUNA 04'01''
45 ORTEGA MARTÍNEZ HÉCTOR 95 UA TERRASSA
46 LONGUEIRA GUARDEÑA MARC 95 UA TERRASSA
90 PENDERED SALVADO ALEIX 95 UA TERRASSA
92 MOLINER MARTINEZ ORIOL 94 UA TERRASSA
127 QUIRÓS JIMÉNEZ IVAN 94 UA TERRASSA
151 CAMPOS GARCIA JOSE 95 UA TERRASSA
166 SANCHEZ VILASIS FERRAN 94 UA TERRASSA

BENJAMI FEMENÍ
16 PURULL RIUS MARIA 96 UA TERRASSA
23 ORTEGA MARTÍNEZ ELENA 97 UA TERRASSA
41 RODRIGUEZ ROCA RAQUEL 97 UA TERRASSA
65 CORDOBA FERNANDEZ BEATRIZ 97 UA TERRASSA
93 MOLINER MARTÍNEZ ANNA 97 UA TERRASSA
133 COSTAS SARA 96 UA TERRASSA
141 FUENTES I SOLER ANNA 97 UA TERRASSA
151 GALAN AGUILAR YAIZA 97 UA TERRASSA

BENJAMÍ MASCULÍ
61 MARTINEZ FLORES JAUME 96 UA TERRASSA
134 SORIANO GARCIA ARNAU 96 UA TERRASSA
142 QUIROS JIMENEZ ADRIAN 97 UA TERRASSA

PREBENJAMI FEMENÍ
1 UTRERA CRESPO SONIA 98 UA TERRASSA 03'32''
7 PORTERO SIMON LAURA 98 UA TERRASSA 03'57''
14 MERCADAL GERONA ANNA 98 UA TERRASSA
70 SANCHEZ VILASIS LAIA 98 UA TERRASSA
3r equip classificat

PREBENJAMI MASCULÍ
6 GARRETA PIÑOL BERNAT 98 UA TERRASSA 03'38''
13 LOPEZ LAO RUBEN 98 UA TERRASSA
28 MERCADAL GERONA PAU 99 UA TERRASSA
49 FOLCH GARCIA DANIEL 98 UA TERRASSA
105 GARRETA PIÑOL ROGER 99 UA TERRASSA
126 DOT ABAD BLAI 98 UA TERRASSA
176 REY RUIZ XAVIER 99 UA TERRASSA
192 MORENO SALVADOR ALBERT 99 UA TERRASSA
.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1