Dilluns, 15 d'octubre 2018
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 04-10-2005.
IX CURSA POPULAR DE LA BARCELONETA 2005.-Barcelona.

La Unió Atlètica Terrassa i les competicions dels dies 1 i 2 d'octubre.
El Club Natació Atlètic Barceloneta va ser l'organitzador de la Cursa Popular de 11 km presentada al barri de la Barceloneta de la ciutat Comdal.
L'esdeveniment es va celebrar el 2 d'octubre a les 9:30 h conjuntament a altres proves per a corredors més joves. Eren les  curses de 400 m per a la categoria Prebenjamí, 800 m per a la Benjamí i 1 milla per als Aleví, Infantil i Cadet.
A les categories absolutes de la Cursa de 11 km, el triomfador va ser el Joan Prats de l'Atlètic Cerdanyola, amb un temps de 35:11. A la categoria de dones, era la Natalia Hugas de l'Integra2, amb un temps de 42:05.
L'Alfred Alvarez de la UAT es va classificar al lloc 163 amb un temps de 44:59, entre un total de 1185 corredors que van finalitzar la prova..
TROFEU PROMOCIÓ DE LA FEDERACIÓ CATALANA D'ATLETISME.-Estadi Joan Serrahima de Barcelona.

Els dies 1 i 2 d'octubre la FCA va organitzar el Trofeu de Promoció per a les categories d'Aleví, Infantil i Cadet.
Joves atletes de diferents clubs federats de tota Catalunya podien participar a les següents sèries de proves convocades:

Per als Cadets: 100 i 3000 m llisos, 300 m tanques,
                      salt d'alçada, llargada i triple,
                      pes i martell.

Per als Infantils: 80 m llisos,220 m tanques, 3000 m marxa, 1000 m obstacles                                        relleus 3x100, salt d'alçada, llargada, triple, perxa i javelina.

Per als Alevins: 600 m llisos, relleus 4x60,
                       salt d'alçada i llargada i disc.

La Unió Atlètica de Terrassa va iniciar la temporada amb una nombrosa participació de membres de la seva Escola d'Atletisme. Ha aconseguit el 7è lloc de la competició a la 1a Jornada amb un total de 101 punts entre 22 clubs participants..
Les actuacions dels atletes van ser segons aquesta classificació:

Categoria Aleví Femení:
Marta Segarra:  600 m llisos   lloc:3  sèrie   temps:2,08,8
                             Llargada  lloc: 9  marca:3,12
                            
Miriam Riera: 600 m llisos  lloc:3  sèrie   temps:2,05,6
                            Llargada  lloc: 25  marca:2,62

Categoria Aleví Masculí:
Albert Alcadio: 600 m llisos  lloc:3 sèrie  temps: 2,03,6
                           Disc  lloc:7  marca:10,43
Ivan Quiros: Disc  lloc:4  marca: 12,63

Categoria Infantil Femení:
Marina Camares: triple  lloc:11  marca: 8,91
Cèlia Esteban: triple  lloc:26   marca:7,42
Lissette Manners: 220 m tanques  lloc:3 sèrie  temps: 38,0
                                80 m llisos  lloc: 5 sèrie  temps:11,9
Cristina Perez: 80 m llisos  lloc:1 sèrie   temps:11,1
Diana Gonzalez: 80 m llisos  lloc:5 sèrie  temps: 12,3

Categoria Infantil Masculí:
Alex Piqueras: 220 m tanques  lloc:3  sèrie  temps: 35,7
                          80 m llisos  lloc:3 sèrie  temps:11,3
Gregorio Fontecha: Javelina  lloc:8  marca: 19,28
                                  80 m llisos  lloc:4 sèrie  temps:11,4
Mouchine Marroun: 80 m llisos desqualificat

Categoria Cadet Femení:
Alba Caparros: triple  lloc:9   marca: 8,65
Claudia Martins: triple  lloc:16  marca: 7,88

Categoria Cadet Masculí:
Ramon Requena: llargada  lloc:5   marca: 5,61
                               100 m llisos  lloc:4 sèrie  temps: 12,3
José Jimenez: Pes  lloc:8    marca: 10,38
                         Llargada  lloc:12  marca: 5,04
Antoni Polaina: Pes  lloc:17   marca: 8,48
Younes el Bakkili: 3000 m llisos  lloc:10  temps:11,53,5      
                                    
                             
                      



                                                    

.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1