Dimarts, 16 d'octubre 2018
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 17-03-2005.
Participació a la Cursa de Sant Boi, recollida de premis al Campionat de Catalunya Promesa de Marxa en Ruta, i Jornada d'Atletisme Escolar a Terrassa.

Vinyet,Claudia i Elisabet.Campiones de Catalunya per equips de Marxa Atlètica en Ruta 2005.Categoria Cadet Femení.

La Unió Atlètica de Terrassa obté bons resultats els dies 12 i 13 de març.
XXa CURSA VILA DE SANT BOI.
El Patronat Municipal d'Esports i el Club d'Atletisme de Sant Boi convocaven el 13 de març l'edició d'enguany de la Cursa Vila de Sant Boi. Acompanyava a l'event 2 curses més presentades per als joves de 800 i 3000m.
La sortida es donava des de l'Estadi d'Atletisme "Constanti Miranda" a les 10h del matí. El recorregut de 10 km va poder ser realitzat per més de 500 corredors inscrits.
El corredor local Abdeslam Louah, del Club Atletisme Sant Boi, va guanyar la cursa amb un temps de 31:10. A la categoria de dones, la Carme Ballesteros del Fila Domingo Català, es va proclamar vencedora amb un temps de 36:42.

Marcel,Ivan i Albert.3r lloc per equips de Marxa Atlètica en Ruta del Campionat de Catalunya 2005.Categoria Aleví Masculí.
Van participar a la prova 3 corredors de la UAT que van aconseguir els següents resultats:

Cursa de Sant Boi de 10 km:
Lloc: Nom: Temps:
62 Luis Cazorla 37:00
134 Gabriel Antolinez 40:11
389 Lluis Gallardo 49:03


CAMPIONAT DE CATALUNYA ALEVÍ-INFANTIL-CADET DE MARXA ATLÈTICA EN RUTA INDIVIDUAL I PER EQUIPS. GRAN PREMI SOLVAY-Martorell.
Diumenge 13 de març el Club Ad Fines Martorell amb el permís de la Federació Catalana d'Atletisme va organitzar el Campionat de Catalunya de Marxa Atlètica individual i per equips a les categories d'Alevins, Infantils i Cadets.
Les distàncies que devien recòrrer els marxadors i marxadores convocats eren:
2 km per a Alevins- nascuts 1994-95.
3 km per a Infantils- nascuts 1992-93.
5 km per a Cadets- nascuts 1990-1991.
A la mateixa jornada, es realitzava el 1r Gran Premi Solvay que reunia a les categories juvenil, junior i veterans femenins i masculins en diferents proves.
La UAT va aconseguir importants resultats gràcies a l'esforç de tots els seus joves atletes presentes:
- 1r lloc per equips a la categoria Cadet Femení.
- 3r lloc per equips a la categoria Aleví Masculí.
- 4r lloc per equips a la categoria Infantil Femení.
Les seves classificacions van ser:

Prova de 2km Marxa Aleví Masculí:
Lloc: Nom: Temps:
5 Ivan Quiros 13:15
13 Marcel Purull 14:03
17 Albert Alcadio 15:06

Prova de 3km Marxa Infantil Femení:
Lloc: Nom: Temps:
10 Claribel Peralta
19 Tamara Garcia
20 Carla Benitez

Prova de 3km marxa Infantil Masculí:
Lloc: Nom: Temps:
9 Ruben Lazaro 19:26
14 Juan Monterrubio 19:36

Prova de 5km Marxa Cadet Femení:
Lloc: Nom: Temps:
9 Vinyet Esteban 30:58
11 Elisabet Moliner 33:48
12 Claudia Martins 34:32



FINAL COMARCAL ESCOLAR D'ATLETISME.-Terrassa.
Les Pistes Municipals de Can Jofresa de Terrassa recollien la convocatòria per a la Final Comarcal d'Atletisme, preparada pel Consell Escolar de la Zona del Vallès Occidental el dissabte 12 de març.
Les proves a les que els joves atletes es podien inscriure eren les següents:
Categoria Aleví:
2000m marxa
60, 600, i 2000m llisos
Pilota, Pes
Alçada, Llargada
Categoria Infatil:
3000m marxa
80m tanques
80, 1000, 3000m llisos
Pes, Javelina
Alçada, Llargada
Categoria Cadet:
3000m marxa
Els atletes de la UAT de les categories esmentades van participar a la competició a més d'una prova assenyalada per poder classificar-se a la fase següent.
Els seus resultats son:

Categoria ALEVÍ MASCULÍ:
Prova: 60 m llisos
Albert Alcadio temps: 9,7 lloc: 5
Mounir Bensaid temps: 9,9 lloc: 6
Sam Penderet temps: 10,6 lloc: 7
Xavi Sanchez temps: 12,6 lloc: 9
Prova: 600 m llisos
Marcel Purull temps: 1,58,6 lloc: 1
Sam Penderet temps: 2,08,2 lloc: 2
Prova: 2000 m llisos
Juan Monterrubio temps: 7,25,9 lloc: 1
Prova: 2000 m marxa
Ivan Quiros temps: 14,12,5 lloc: 1
Mounir Bensaid temps: 15,22,0 lloc: 2
Prova: Alçada
Juan Monterrubio marca: 1,15 lloc: 2
Albert Alcadio marca: 1,00 lloc: 4
Prova: Llargada
Juan Monterrubio marca: 3,63 lloc: 4
Sam Penderet marca: 3,55 lloc: 5
Marcel Purull marca: 3,36 lloc: 7
Albert Alcadio marca: 3,25 lloc: 8
Prova: Pes
Juan Monterrubio marca: 6,39 lloc: 1
Xavi Sanchez marca: 5,21 lloc:2
Prova: Pilota
Juan Monterrubio marca: 25,15 lloc: 1
Mounir Bensaid marca: 20,99 lloc: 3
Xavi Sanchez marca: 20,93 lloc: 4
Marcel Purull marca: 17,27 lloc: 6

Categoria ALEVÍ FEMENÍ:
Prova: 60 m llisos
Ximena Endara temps:9,7 lloc: 4
Diana Gonzalez temps:9,7 lloc: 5
Prova: 600 m llisos
Claribel Peralta temps: 2,08,0 lloc: 1
Prova: 2000 m marxa
Claribel Peralta temps: 13,42,81 lloc: 1
Prova: Llargada
Diana Gonzalez marca: 3,32 lloc: 3
Prova: Pes
Ximena Endara marca: 7,37 lloc: 2
Prova: Pilota
Ximena Endara marca: 22,48 lloc: 1
Claribel Peralta marca: 16,85 lloc: 5
Diana Gonzalez marca: 16,16 lloc: 6

Categoria INFANTIL MASCULÍ:
Prova: 80 m tanques
Alex Piqueras temps: 15,4 lloc: 2
Prova: 80 m llisos
José Jimenez temps: 10,6 lloc: 2
Adrià Valero temps: 11,1 lloc: 3
Ruben lazaro temps: 11,5 lloc: 4
Prova: 1000 m llisos
José Jimenez temps: 3,07,4 lloc: 1
Xavi Guardia temps: 3,18,9 lloc: 2
Gregorio Fontecha temps: 3,20,6 lloc: 3
Prova: 3000 m llisos
Alex Piqueras temps: 12,10,0 lloc: 1
Prova: 3000 m marxa
Ruben Lazaro temps: 19,07,6 lloc: 1
Prova: Alçada
Gregorio Fontecha marca: 1,35 lloc: 1
Prova: Llargada
José Jimenez marca: 4,31 lloc: 2
Alex Piqueras marca: 4,26 lloc: 3
Adrià Valero marca: 3,67 lloc: 5
Adrià Furgber marca: 3,58 lloc: 6
Prova: Pes
Xavi Guardia marca: 7,09 lloc: 1
Adrià Formes marca: 6,78 lloc: 2
Prova: Javelina
Gregorio Fontecha marca: 17,62 lloc: 1
Ruben Lazaro marca: 10,56 lloc: 2

Categoria INFANTIL FEMENÍ:
Prova: 80 m tanques
Alba Caparros temps: 14,7 lloc: 1
Claudia Martins temps: 15,9 lloc: 2
Lissette Manners temps: 17,8 lloc: 3
Tamara Garcia temps: 18,6 lloc: 4
Prova: 80 m llisos
Marina Carames temps: 11,4 lloc: 2
Claudia Martins temps: 11,6 lloc: 3
Lissette Manners temps: 12,2 lloc: 4
Carla Benitez temps: 12,5 lloc: 5
Prova: 1000 m llisos
Claudia Martins temps: 3,34,01 lloc: 1
Marina Carames temps: 3,34,4 lloc: 2
Mònica Sanchez temps: 3,40,1 lloc: 3
Tamara Garcia temps: 4,16,1 lloc: 5
Prova: 3000 m marxa
Carla Benitez temps: 23,58,6 lloc: 1
Prova: Alçada
Alba Caparros marca: 1,35 lloc: 1
Prova: Llargada
Alba Caparros marca: 4,45 lloc: 1
Marina Carames marca: 4,32 lloc: 2
Claudia Martins marca: 4,26 lloc: 3
Tamara Garcia marca: 3,72 lloc: 5
Lissette Manners marca: 3,67 lloc: 6
Prova: Pes
Carla Benitez marca: 3,98 lloc: 1

Categoria CADET MASCULÍ:
Prova: 3000 m marxa
Manuel Lopez temps: 19,07,3 lloc: 1
Categoria CADET FEMENÍ:
Prova: 3000 m marxa
Vinyet Esteban temps: 19,07,3 lloc: 1



.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1