Dissabte, 18 de novembre 2017
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 27-05-2008.
Esteban Ramirez és 6è dels veterans masculins a la Marató de Zegama- Aizkorri, dintre del Campionat d'Europa de Curses d'Alta Muntanya.

Kilian Jornet
Competicions dels dies 23, 24 i 25 de maig 2008
VII ZEGAMA - AIZKORRI MARATÓ DE MUNTANYA. – País Basc
25-5-2008 Campionat d' Europa Skyrunning de la FSA

La Marató de Zegama-Aizkorri del 25 de maig, celebrada a la serralada del País Basc, ha estat considerada Campionat d' Europa de Curses d' Alta Muntanya per la Federation Sport i Altitude (FSA).
Els 42,195 km tenen un desnivell acumulat de 5472 m i, amb una meta volant al cim de l'Aizcorri de 1541 m.
Reunia a atletes procedents de Veneçuela, Mèxic, Espanya, Itàlia, França, Alemanya, Suïssa, Anglaterra, Holanda, Dinamarca i Andorra.
Uns 460 corredors van realitzar la sortida, en un dia on la pluja ha fet dificultós el camí a recórrer, per omplir tot de fang. Les relliscades han causat unes 10 baixes hospitalàries entre els participants i, nombrosos problemes físics.
El Campió de la prova era el català Kilian Jornet, del Salomon Santiveri , amb un temps de 3:59:33. El 2n lloc era per a l'espanyol Raül Garcia i, el 3r per a l'alemany Helmut Schiessl.
La Corinne Favre, de França, s'ha fet amb el triomf de la categoria femenina amb un temps de 5:00:46.
L' han seguit en 2n lloc la italiana Pierangela Baronchelli i, en 3r lloc, l' andorrana Sthepahanie Jimenez. Kilian Jornet i, Corinne Favre, s'han convertit en Campions d' Europa de Curses d' Alta Muntanya.

Bernat Garreta i Ruben Lopez als 600 m ll Alevi Masc
La classificació per equips ha estat:
1. Selecció Basca
2. Salomon Santiveri Outdoor
3. Valetudo Skyrunning Italia
El corredor Esteban Ramirez, de la UA Terrassa, ha estat membre de la Selecció Catalana i, ha aconseguit el lloc 6 de la categoria Veterana. També ha participat Ferran Serred, de la UA Terrassa, amb una bona posició en la classificació general.

VII Marató de Muntanya Zegama-Aizcorri 2008:
53 Esteban Ramirez Rodriguez 4:57:33 VetM-6
306 Ferran Serred Rodriguez 6:34:30 AbsM-288


5è KILOMETRE DE LES CORTS
25-5-2008 Barcelona

L'Associació Poppyteam Atletisme i l'Ajuntament de Barcelona van organitzar aquesta cursa de 1000 m.
Començava a les11 h del matí, a Travessera de les Corts, entre els carrers Numància i Vallespir. Presentaven diferents proves segons categoria dels atletes.
A la cursa de categoria Absoluta Masculina el guanyador va ser el Mostafa Benslimane, de l' AA Catalunya, amb un temps de 2.40. L' Absoluta Femenina va tenir de vencedora a l'Anna Bove, del FC Barcelona, amb un temps de 3.12
Un corredor de la UA Terrassa va obtenir la següent classificació:

5è Kilometre de Les Corts 2008-1000m-Barcelona:
10 Marc Martinez Miralles 2.50




Proves CONTROL ABSOLUT
23-5-2008 Terrassa

La UA Terrassa amb el suport de la FCA organitzava un Control per als atletes de categories Absoluta Masculina i Femenina, el dia 23 de maig a la pista Municipal de Can Jofresa.

Les proves van ser:
200 m ll masc + fem
400 m ll masc
800 m ll masc
1500 m ll masc + fem
10.000 m ll masc
Llargada masc
Alçada fem

Van assistir més atletes especialitzats en velocitat a Terrassa i, es van obtenir algunes marques considerades dintre del Rànquing Català.

Els resultats són:
200 METRES LLISOS FEMENÍ
sèrie 1 VENT :-0.3
1 Elisabet Colomer Gallardo 91 UA Terrassa 27''1
2 Florencia Benedetti 84 UA Terrassa 27''1
3 Anita Pineda Sampesom 62 CA Canovelles 30''1
4 Maria Paz Molero 62 Cornellà Atlètic 39''1

200 METRES LLISOS MASCULÍ
sèrie 1 VENT :-1.0
1 Enoc Rodriguez Roca 93 UA Terrassa 25''0
2 Francisco Ayala Sanchez 70 CA Olesa 26''5
3 Isaac Meler Gaya 92 UA Terrasa 25''5
4 Marcel Purull Rius 94 UA Terrassa 27''1
5 Nicolas del Castillo Lopez 69 CA Olesa 27''8

200 METRES LLISOS MASCULÍ
sèrie 2 VENT :+0.6
1 Ramon Requena Vazquez 90 UA Terrassa 23''9
2 Victor Lopez Sorrives 90 Medilast esport Lleida 23''9
3 Bartomeu Massuti Ballester 89 UA Terrassa 24''5
4 Alvaro Pulido Arce 92 CA Canovelles 24''8
5 Luis Enrique Ramos Ferreras 85 CA Laietania 25''1
6 Albert Vilarasau Massaguer 92 UA Terrassa 25''2

200 METRES LLISOS MASCULÍ
sèrie 3 VENT :-0.9
1 Jordi del Amo Laborra 74 Tenerife Caja Canarias 22''9
2 Alex Borrero Lanza 84 CA Canaletes 23''1
3 Grosi Omar Ulises 72 Ferro 23''5
4 Jose Jimenez Colomer 91 JA Sabadell 23''5
5 Alfonso Ekwunezi 84 JA Sabadell 23''6
6 Ricardo Barcena Saludes 76 AA Catalunya 23''7

400 METRES LLISOS MASCULÍ
sèrie 1
1 Jordi Salvador Vens 66 CA Manresa 53''5
2 Marcus Skeete 67 CE Vilanova i la Geltru 54''4
3 Miguel Antonio Jalon Sesma 67 CA Nou Barris 54''7
4 Francisco Ayala Sanchez 70 CA Olesa 1'01''7
5 Nicolas del Castillo Lopez 69 CA Olesa 1'02''1

400 METRES LLISOS MASCULÍ
sèrie 2
1 Daniel Sanchez Gomez 88 CA Canovelles 54''5
2 Luis Enrique Ramos Ferreras 85 CA Laietania 55''1
3 Isaac Meler Gaya 92 UA Terrassa 1'01''1

800 METRES LLISOS MASCULÍ
1 Jaume Jove Mateu 80 CN Reus Ploms 1'56''7
2 Guillerm Fernandez Bruc 85 CA Manresa 1'58''6
3 Marc Serrallomba Arques 92 CE Universitari 2'01''2
4 Ricardo Barcena Saludes 76 AA Catalunya 2'01''6
5 Daniel Granado Deza 92 CM Sant Cugat 2'06''9
6 Josep Anton Perez Saavedra 72 CA Canaletes 2'07''8
7 Pol Martinez Ciriquian 87 CM Sant Cugat 2'12''5

1500 METRES LLISOS FEMENÍ
1 Encarna Garcia Rus 66 CA Vic 5'00''5
2 Carolina Rius Hernandez 90 CN Reus Ploms 5'00''5
3 Maria Paz Molero 62 Cornella Atlètic 6'49''7

1500 METRES LLISOS MASCULÍ
1 Elias Resina Sanchez 75 Califonia Esports 4'05''8
2 Lluis Aguilar Vila 84 CE Montornes 4'06''6
3 Fernando Chamorro Serrano 74 Califonia Esports 4'13''0
4 Xavi Planas Criado 82 CA Castellar 4'14''3
5 Marc Martinez Miralles 76 UA Terrassa 4'17''1
6 Luis Moreno Rodriguez 75 CA A 4 EL km 4'24''3
7 Joan Galan Elias 65 UA Terrassa 4'26'1
8 Carlos Diaz Sanchez 89 CA Canovelles 4'27''7
9 Josep Margalef Martinez 82 CA Castellar 4'33''3
10 David Jaen Permenyer 76 CA Castellar 4'33''4
11 Oliver Galindo Luque 71 CA Olesa 4'46''3
12 Feliu Coronado Justicia 82 CA Castellar 4'55''1

10.000 METRES LLISOS MASCULÍ
1 Javier Lopez Sanchez 80 UA Terrassa 33'02''3
2 Bernat Monter Prat 75 UA Terrassa 33'13''7
3 Enric Vila Ruiz 69 UA Terrassa 33'41''5
4 Daniel Guerra Bacos 75 UA Terrassa 37'04''5
5 Jose Luis Esposito Torres 78 UA Terrassa 37'41''7

SALT D'ALÇADA FEMENÍ
1 Elisabet Colomer Gallardo 91 UA Terrassa 1,41
2 Lissette Manners Macias 92 UA Terrassa 1,38
3 Florencia Benedetti 84 UA Terrassa 1,10
4 Maria paz Molero 62 Cornella Atlètic nuls

SALT DE LLARGADA MASCULÍ
1 Eduard Pineda Martinez 82 CA Murcia 7,03
2 Ramon Requena Vazquez 90 UA Terrassa 6,36
3 Jose Jimenez Colomer 91 JA Sabadell 5,93
4 Bartomeu Massuti Ballester 89 UA Terrassa 5,84
5 Raul Ordoñez Garcia 89 UA Barbera 5,81
6 Marcel Llorach 89 CA Laietània 5,67
7 Juan Merino Bermejo 89 UA Barbera 5,67
8 Albert Vilarasau Messeguer 92 UA Terrassa 5,17
9 Sergio Valle Malo 90 CA Sant Andreu 5,09
10 Toni Valenzuela 94 UA Barbera 4,79

LLIGA CATALANA DE CLUBS 2008
1a. Jornada Final - 2a Cat Fem
24-5-2008 Mollet del Vallès

L'equip Femení de la UA Terrassa va participar a la Final de Lliga Femenina de la 2a categoria, al grup A d'ascens, a la Pista de Mollet del Vallès. Competia amb el CA Castellar, el UGE Badalona, CA Granollers, CA Canaletes i el CA Calella.
No va poder disposar de totes les seves atletes cadets ja que preparaven les Prèvies del Campionat de Catalunya i, tampoc, de 2 de les seves atletes importants a causa de lesions.
Els resultats de les atletes de la UA Terrassa són:

200 m.ll fem
4 LISSETTE MANNERS MACIAS 92 UAT 30''5 punts 4 sèrie1 Vent: +3
1 FLORENZIA BENEDETTI 84 UAT 27''1 punts 10 sèrie2 Vent: 1,6

800 m ll fem
5 ELISABET COLOMER GALLARDO 91 UAT 2'41''9 punts 8

5000 m.ll
3 RAQUEL MEDINA MENDEZ 72 UAT 21'46''0 punts 10
8 CARME REYES VALDES 60 UAT 25'32''9 punts 5

400 m tanques fem
* sense representans

5 km.marxa fem
1 LAURA SORIANO PASCUAL 79 UAT 30'46''7 punts 12

Perxa fem
6 LISSETTE MANNERS MACIAS 92 UAT 2,20 punts 7

Triple fem
4 FLORENZIA BENEDETTI 84 UAT 10,35 punts 9

Disc fem
6 VINYET ESTEBAN MARTINEZ 91 UAT 17,12 punts 7
8 PILAR GARCIA MARTOS 66 UAT 14,88 punts 5

Martell fem
3 VINYET ESTEBAN MARTINEZ 91 UAT 25,86 punts 10
10 PILAR GARCIA MARTOS 66 UAT 13,85 punts 3

Relleus 4X400 fem
3 E.COLOMER 91-E.CANTERO 76-L.ORIANO 79-R.MEDINA 72
4'56''4 punts 8 UAT

Resultats total punts Jornada:
CA Granollers 125,00
CA Castellar 163,00
CA Calella 68,00
CA Canaletes 81,00
UA Terrassa 98,00
UGE Badalona 151,00

Punts de totes les jornades de Lliga FINAL:
1a. Jornada 2a. Jornada Totals Posició
1 CA Castellar 163,0 133,5 - 296,5
2 UGE Badalona 151,0 134,5 - 285,5
3 CA Granollers 125,0 97,0 - 222,0
4 CA Canaletes 81,0 128,5 - 209,5
5 UA Terrassa 98,0 94,5 - 192,5
6 CA Calella 68,0 74,0 - 142,0

El CA Castellar i UGE Badalona passen a l'ascens de la 1a categoria femenina.



Jornada Prèvies CAMPIONAT DE CATALUNYA AIRE LLIURE
ALEVÍ-INFANTIL-CADET 24/25-5-2008 Manresa

Les categories de Promoció van iniciar les seves Jornades Prèvies al Campionat de Catalunya Aire Lliure els dies 24 i 25 de maig, a la Pista de la ciutat de Manresa. Més d'una prova va estar suspesa a causa de la pluja intensa que va caure. S'ha deixat competicions de semifinals a les jornades Finals i, s'han acceptat als concursos a tots els atletes.
Els joves esportistes reunits per la FCA presentaven marques mínimes per afrontar aquestes competicions abans del Campionat. Classificaven de 16 a 12 llocs millors, segons proves de curses o concursos.
La relació de resultats següents són dels atletes de la UA Terrassa que van poder participar:

60 m ll ALEVÍ MASC
7 ALCARAZ SANCHEZ,FRANCESC 97 UAT 10,82 sèrie 1
3 DOT ABAD,BLAI 98 UAT 10,23 sèrie 2
prova suspesa per la pluja

600 m ll ALEVI MASC
(classifiquen 16)
8 LOPEZ LAO,RUBEN 98 UAT 2,08,54 sèrie 2
10 GARRETA PIÑOL,BERNAT 98 UAT 2,10,67 sèrie 2
27 LOPEZ LAO, RUBEN 98 UAT 2,08,54
32 GARRETA PIÑOL,BERNAT 98 UAT 2,10,67

2000 m ll ALEVI MASC
(classifiquen 16)
22 ALCARAZ SANCHEZ,FRANCESC 97 UAT 8,42,62

Alçada ALEVI MASC
7 EX. DOT ABAD,BLAI 98 UAT 1,10 FINALISTA

LLançament Pes ALEVI MASC
7 QUIROS JIMENEZ,ADRIAN 97 UAT 6,75 FINALISTA

600 m ll ALEVI FEM
(classifiquen 16)
13 BERNAL PEREZ,JULIANA 97 UAT 2,19,34 sèrie1
34 BERNAL PEREZ,JULIANA 97 UAT 2,19,34

2000 m ll ALEVI FEM
(classifiquen 16)
4 PEREZ ALGARRA,ANDREA 97 UAT 7,41,56 FINALISTA
6 UTRERA CRESPO,SONIA 98 UAT 7,49,43 FINALISTA

Alçada ALEVI FEM
(classifiquen 12)
8 EX. RODRIGUEZ ROCA,RAQUEL 97 UAT 1,15 FINALISTA

Llargada ALEVI FEM
5 ORTEGA MARTINEZ,ELENA 97 UAT 3,80 FINALISTA
11 UTRERA CRESPO,SONIA 98 UAT 3,62 FINALISTA
31 MERCADAL GERONA,ANNA 98 UAT 2,82
NAVARRO ROLDAN,ANA 97 UAT NULS

Llaçament Disc ALEVI FEM
5 GALAN AGUILAR,YAIZA 97 UAT 11,11 FINALISTA

1000 m ll INFANTIL MASC
classifiquen 12
7 ORTEGA MARTINEZ,HECTOR 95 UAT 3,16,17 sèrie 1
9 ORTEGA MARTINEZ,HECTOR 95 UAT 3,16,17 FINALISTA

Llançament Pes INFANTIL MASC
7 FLORENZA NOVIALS,MARC 95 UAT 8,74 FINALISTA

Llançament Disc INFANTIL MASC
3 FLORENZA NOVIALS,MARC 95 UAT 22,70 FINALISTA

150 m ll INFANTIL FEM
(16 classifiquen)
1 GUERRA BRAVO,SILVIA 95 UAT 21,22 sèrie 3
8 GUERRA BRAVO,SILVIA 95 UAT 21,22 FINALISTA

1000 m ll INFANTIL FEM
(12 classifiquen)
4 BOLOUFA EL OUAKILI,SOUKAINA 95 UAT 3,16,74 sèrie 1
7 RIERA NUÑEZ,MIRIAM 95 UAT 3,22,10 sèrie 1
10 GUERRA BRAVO,SILVIA 95 UAT 3,30,01 sèrie 1
4 BOLOUFA EL OUAKILI,SOUKAINA 95 UAT 3,16,74 FINALISTA
7 RIERA NUÑEZ,MIRIAM 95 UAT 3,22,10 FINALISTA
12 GUERRA BRAVO,SILVIA 95 UAT 3,30,01 FINALISTA

3000 m ll INFANTIL FEM
(16 classifiquen)
3 SEGARRA DIONIS,MARTA 95 UAT 11,48,13 FINALISTA

Alçada INFANTIL FEM
6 SEGARRA DIONIS,MARTA 95 UAT 1,30 FINALISTA

Perxa INFANTIL FEM
11 WEICHSEL LOPEZ,SARA 96 UAT 1,50 FINALISTA

Llargada INFANTIL FEM
14 GARCIA GARCIA,CARLA 95 UAT 3,91

Llançament Pes INFANTIL FEM
15 PURULL RIUS,MARIA 96 UAT 7,56

Llançament Javelina INFANTIL FEM
3 BOLOUFA EL OUAKILI,SOUKAINA 95 UAT 22,89 FINALISTA








.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1