Dissabte, 18 de novembre 2017
infoTerrassa.com
La informació de Terrassa explicada pels terrassencs
Mòduls
.
.
Seccions
.
.
.
El temps a Terrassa
.
Webcam
.
.
Esports Unió Atlètica de Terrassa - 06-05-2008.
Esteban Ramirez guanya el Triangular de Mitges Maratons Rurals del Baix Berguedà.

Soukaina Boloufa guanya els 1000 m ll
Competicions dels dies 26 i 27 d' abril 2008
III TRIANGULAR DE MITGES MARATONS RURALS DE MUNTANYA 2008
Baix Berguedà

El Triangular de Mitges Maratons Rurals de Muntanya organitzat al Baix Berguedà ha consistit en 3 curses de més de 20 km cadascuna, puntuables en una Classificació General, per obtenir els Campions Masculí i Femení.
El corredor veterà, de la UA Terrassa, Esteban Ramirez ha participat amb les 3 curses i, ha aconseguit ser el Campió d'aquest Triangular de l'any 2008 a la categoria Absoluta Masculina.
La 1a Cursa estava convocada a Casserres, el dia 30-3-2008 i, era 20 km amb un desnivell de 680 m. Gironella era el lloc de la 2a Cursa durant el dia 13-4-2008. Aquí els corredors feien 21 km i, un desnivell de 700 m.
La última Cursa ha estat la de Puig-Reig , celebrada el dia 27-4-2008, amb 22 km i 900 m de desnivell. Era preparada pel Centre Quitxalla Excursionista (Cquie).
Els resultats del corredor són:

Marta Segarra al Salt de Perxa
III Triangular Mitges Maratons de Muntanya Baix Berguedà 2008:
Casserres-20 km- 3r Esteban Ramirez 1:36:22 VetM
Gironella-21 km- 2n Esteban Ramirez 1:31:42 VetM
Puig-Reig-22km- 1r Esteban Ramirez 1:36:22 VetM

Classificació General HOMES del III Triangular de Mitges Maratons Rurals 2008:
Lloc/Noms/Categoria/Clu/Casserres/Gironella/ Puig•reig/Total Punts
1 Ramirez Rodriguez, Esteban VET UA Terrassa 70 – 79 – 90 - 239
2 Carós Santacreu, Marc SEN CE Ripoll 90 – 65 – 65 - 220
3 Comellas Vilalta,Albert SEN Mountain Runners del Berguedà 79 – 70 – 70 – 219

Classificació General DONES del III Triangular de Mitges Maratons Rurals 2008:
Lloc/Noms/Categoria/Clu/Casserres/Gironella/ Puig•reig/Total Punts
1 Soler Gómez, Sílvia SEN CAG 79 - 90 - 90 - 259
2 Prat Llorens, Marta SEN 70 – 70 - 79 - 219
3 Puigcercós Ballús, Sílvia SEN 59 – 65 - 61 - 185



XXIV MILLA SAGRADA FAMILIA
Trofeu Internacional Ciutat de Barcelona
Gran Premi Gaudi Sport
27-4-2008

La Fundació Claror tornava a organitzar la Milla de la Sagrada Família de la Ciutat de Barcelona diumenge 27 d'abril. Estava formada per les 2 Curses de corredors de prestigis de les categories Absoluta Femenina i Masculina i, per 9 Curses Populars restants.
Van ser el Juan Carlos Higuero, del Club Promoranda,el guanyador del Trofeu Internacional, amb un temps de 4'15''. La Cursa Femenina d'aquest nivell era guanyada per la Dolores Checa, del Terra i Mar de València, amb un temps de 4'50''.
La Cursa Popular Absolut Masculí va tenir de triomfador a Mohamed Benhmbarka amb un temps de 4'14'' i, la Absoluta Femenina a l' Anna Bové, del FCB, amb una marca de 4'17''.
Joan Galan, de la UA Terrassa, va córrer en la Cursa Popular de Veterans Masculins 2 obtenint el 2n lloc del pòdium.

Milla Sagrada Família Barcelona 2008:
Cursa Popular Veterans Masc 2 / anys de 1962 a 1973:
2 Joan Galan 4'51''



IV VALLHONESTA 2008 i MINI CURSES INFANTILS
Sant Vicenç de Castellet 27-4-2008

El Club Esquaix Atlètic Castellet organitzava la Cursa de Vallhonesta de 13,6 km, a la localitat de Sant Vicenç de Castellet. El seu recorregut passa pel Parc de la Serra de l' Obac i l' Ermita de Vallhonesta.
Han participat en aquesta edició de l'any 2008 un total de 330 corredors.
El 1r corredor en arribar a la meta ha estat Bernat Monter, de la UA Terrassa, amb un temps de 0:48:20 . Mònica Ardid ha estat la vencedora a la categoria femenina, amb una marca de 00:56:09.

Classificacions corredors UA Terrassa:

Cursa Vallhonesta 2008-13,6 km:
Posició Nom Cognoms Club Temps Dorsal Categoria
1 BERNAT MONTER PRAT U.A. TERRASSA 0:48:20 1873 1M
6 Francisco García Vilches U.A.Terrassa 0:50:43 1821 2M
50 Jose LUIS EXPOSITO TORRES U.A. T 0:58:21 1888 1M
252 EUGENI GUARCH I PUIG U.A. TERRASSA 1:17:36 1881 4M


9a Jornada LLIGA CATALANA DE PROMOCIÓ
26-4-2008 Terrassa

La FCA convocava la 9a Jornada de Lliga Catalana de les categories de Promoció a la Pista de Can Jofresa de Terrassa. Uns 650 atletes arribats de tota Catalunya disputaven curses, salts i llançaments per millorar marques.
Les classificacions dels atletes de la UA Terrassa són:

60 m.ll. Aleví Masc.
4 Francesc Alcaraz Sanchez 97 UA Terrassa 10"3 sèrie1
5 Adrian Quiros Jimenez 97 UA Terrassa 11"3 sèrie2
4 Bernat Garreta Piñol 98 UA Terrassa 10"5 sèrie3
5 Ruben Lopez Lao 98 UA Terrassa 10"6 sèrie3

80 m.ll. Infantil Masc.
1 Marc Florenza Novials 95 UA Terrassa 10"9 sèrie2
3 Aleix Pendered Salvador 95 UA Terrassa 12"8 sèrie5
3 Jaume Flores Martinez 96 UA Terrassa 11"9 sèrie6
5 Guillermo Hernandez Oliva 96 UA Terrassa 12"5 sèrie6

100 m.ll. Cadet Masc.
2 Enoc Rodriguez Roca 93 UA Terrassa 12"2 sèrie1 vent -2,3
2 Sam Pendered Salvador 93 UA Terrassa 12"7 sèrie5 vent -1,2
4 Albert Alcadio Salvia 94 UA Terrassa 13"0 sèrie5 vent -1,2
5 Marcel Purull Rius 94 UA Terrassa 13"1 sèrie5 vent -1,2

100 m ll Juvenil Masc
4 Gregorio Fontecha Perez 92 UA Terrassa 11"8 sèrie1 vent -2,1
5 Isaac Meler Gaya 92 UA Terrassa 12"8 sèrie2 vent + 0,9

300 m.ll. Cadet Masc.
3 Dani Capelleres Magaña 94 UA Terrassa 43"9 sèrie2

400 m ll. Juvenil Masc.
6 Isaac Meler Gaya 92 UA Terrassa 1'00"2

600 m.ll. Cadet Masc.
8 Dani Capelleres Magaña 94 UA Terrassa 1'41"6 sèrie1
17 Marcel Purull Rius 94 UA Terrassa 1'39"9 sèrie2

600 m.ll. Aleví Masc.
2 Bernat Garreta Piñol 98 UA Terrassa 2'01"3 sèrie1
7 Francesc Alcaraz Sanchez 97 UA Terrassa 2'07"5 sèrie1
6 Ruben Lopez Lao 98 UA Terrassa 2'12"1 sèrie2
10 Adrian Quiros Jimenez 97 UA Terrassa 2'44"5 sèrie2

1.000 m.ll. Infantil Masc.
19 Aleix Pendered Salvador 95 UA Terrassa 3'56"2 sèrie1
15 Jaume Flores Martinez 96 UA Terrassa 4'03"5 sèrie2

Alçada Infantil Masc.
1 Marc Florenza Novials 95 UA Terrassa 1,40

Alçada Cadet Masc.
16 Alex Porteros Tena 94 UA Terrassa 1,20

Alçada Juvenil Masc.
1 Gregorio Fontecha Perez 92 UA Terrassa 1,76

Triple Cadet Masc.
12 Sam Pendered Salvador 93 UA Terrassa 9,94
14 Albert Alcadio Salvia 94 UA Terrassa 9,87

Triple Infantil Masc.
6 Marc Florenza Novials 95 UA Terrassa 8,69
20 Jaume Flores Martinez 96 UA Terrassa 7,47

Llargada Aleví Masc.
16 Ruben Lopez Lao 98 UA Terrassa 3,18
20 Adrian Quiros Jimenez 97 UA Terrassa 3,06
21 Bernat Garreta Piñol 98 UA Terrassa 3,03
23 Francesc Alcaraz Sanchez 97 UA Terrassa 2,98
24 Blai Dot Abad 98 UA Terrassa 2,98

60 m.ll. Aleví Fem.
4 Anna Navarro 97 UATerrassa 9''9 sèrie2
1 Raquel Rodriguez 97 UATerrassa 9''2 sèrie4
4 Yaiza Galán 97 UATerrassa 10''4 sèrie4
3 Anna Mercadal 98 UATerrassa 10''3 sèrie6
1 Sònia Utrera 98 UATerrassa 9''8 sèrie8
4 Juliana Bernal 97 UATerrassa 10''6 sèrie8
6 Judit Alcaraz 0 UATerrassa 13''0 sèrie8

80 m.ll. Infantil Fem.
5 Miriam Riera 95 UATerrassa 12''2 sèrie2
2 Maria Purull 96 UATerrassa 12''5 sèrie2
4 Sara Weischel 96 UATerrassa 13''1 sèrie2
5 Mireia Faro 96 UATerrassa 11''9 sèrie3
3 Carla Garcia 95 UATerrassa 11''6 sèrie5
3 Marta Segarra 95 UATerrassa 12''3 sèrie6
1 Sílvia Guerra 95 UATerrassa 11''5 sèrie8
4 Elia Paloma 95 UATerrassa 12''1 sèrie8

100 m.ll. Cadet Fem.
3 Ivet Garcia 93 UATerrassa 14''5 sèrie2 vent +2'1
2 Irene Antúnez 94 UATerrassa 14''1 sèrie4 vent -2,6
4 Judit Márquez 94 UATerrassa 14''8 sèrie4
4 Cèlia Esteban 93 UATerrassa 14''5 sèrie5 vent -1,1

100 m ll Juvenil Fem.
1 303 Elisabet Colomer 91 UATerrassa 13'1 sèrie1 vent -0'8

300 m.ll. Cadet Fem.
3 Cèlia Esteban 93 UATerrassa 47''2 sèrie3
4 Irene Antúnez 94 UATerrassa 47''9 sèrie3
4 Cristina Montesinos 94 UATerrassa 47''8 sèrie4
5 Judit Márquez 94 UATerrassa 48''6 sèrie4
3 Ivet Garcia 93 UATerrassa 50''6 sèrie5

600 m.ll. Aleví Fem.
7 Sònia Utrera 98 UATerrassa 2'04''4 sèrie1
6 Juliana Bernal 97 UATerrassa 2'22'1 sèrie2
2 Raquel Rodriguez 97 UATerrassa 2'08''6 sèrie3
8 Anna Mercadal 98 UATerrassa 2'25''7 sèrie3
10 Anna Navarro 97 UATerrassa 2'38''6 sèrie3

1.000 m.ll. Infantil Fem.
1 Soukaina Buloufa 95 UATerrassa 3'19''2
5 Sílvia Guerra 95 UATerrassa 3'26''8
7 Miriam Riera 95 UATerrassa 3'28''4
9 Marta Segarra 95 UATerrassa 3'34''0
18 Mireia Faro 96 UATerrassa 3'49''8
22 Elia Paloma 95 UATerrassa 4'17''3
23 Carla Garcia 95 UATerrassa 4'30''9

Martell Infantil Fem.
7 Maria Purull 96 UATerrassa 14,83

Perxa Infantil Fem.
3 Marta Segarra 95 UATerrassa 1,80
6 Sara Weischel 96 UATerrassa 1,60
7 Maria Purull 96 UATerrassa 1,40
4 Miriam Riera 95 UATerrassa nuls

Disc Infantil Fem.
13 Maria Purull 96 UATerrassa 13,66
23 Miriam Riera 95 UATerrassa 11,29
30 Marta Segarra 95 UATerrassa 8,15

DISC Aleví Fem.
2 Yaiza Galán 97 UATerrassa 18,67
9 Anna Mercadal 98 UATerrassa 10,82
17 Sònia Utrera 98 UATerrassa 8,75
.
Participa! Envia un missatge al fòrum!
Connexió
.
Usuari:
Contrasenya:
Formulari d'alta
Recuperar contrasenya oblidada
.
.
.
(CC) Some Rights Reserved XML Valid HTML 4.01 Valid CSS1